Oje Kurutma Yöntemleri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Oje Kurutma Yöntemleri" Ayça ::: 09 Mar 2014

oje-kurutmaSaatlerce oje sürmek için uğraştınız kurumasını beklediniz fakat yaptığınız dikkatsizce bir hareket ile ojeniz bozuldu. Bu hikaye size çok da yabancı gelmedi değil mi? Bu durum hemen hemen her kadının başına gelmiştir. Konumuzda ojenin çabuk kurumasını sağlayan pratik yöntemlerden bahsedeceğiz.

Fönleyin
Kuaförlerde ve manikürcülerde ojelerinizin daha hızlı kurumasını sağlayan aletler vardır. Siz de evinizdeki saç kurutma makinanızı kullanarak, ojelerinizi tıpkı manikür yaptırdıktan sonra olduğu gibi kurutabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, fön makinenizin soğuk ayarını seçmek çünkü sıcak hava ojenizin sertleşmesini engeller.
Dondurun
Soğuk, ojeyi sertleştirir. Yani, buzlu bir suya elinizi sokmak da ojelerinizin çabucak kurumasına sebep olur. Bir kasenin içine soğuk su ve buz küpleri atın, ojenizi sürdükten sonra elinizi bu suyun içinde 1 dakika boyunca tutun. Bu yöntemin tam tersi (sıcak su dolu kase) ise tırnaklarınızdan bir türlü çıkaramadığınız oje kalıntılarını çıkarmak için birebirdir.
Spreyleyin
Parfümerilerden oje kurutucu sprey satın alabilirsiniz . Bu spreyler, son derece başarılı ürünlerdir.
İnce sürün
1 ya da 2 kalın kat oje süreceğinize, ojenizi 3 ince kat halinde sürmeyi deneyin. Her kattan sonra birkaç dakika bekleyip, katınızı kurutun ve ondan sonra bir sonraki katı sürün. Bu yöntem size manikürünüzün süresini uzatmış gibi gelebilir ama aslında ojenizin kuruma süresini kısaltır.
Kurutma katı
Oje şeklinde piyasada satılan kurutucular oldukça zekice alternatiflerdir çünkü hem ojenizi korur hem de kurumasını sağlarlar.

İşte bu kadar! Birkaç basit yöntem ile kısa sürede ojelerinizi kurutup, onların sinir bozucu bir şekilde bozulmalarını engelleyebilirsiniz.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR