Mutsuz Kadınlar Neden Çok Yemek Yer? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Mutsuz Kadınlar Neden Çok Yemek Yer?" Ayça ::: 11 Mar 2014

çok-yiyen-mutsuz-kadınKendimizden ya da etrafımızdaki kadınlardan biliriz. Bir kadın buzdolabının başından ayrılmayıp, sürekli bir şeyler atıştırma ihtiyacı duyuyorsa, normalde yediğinden daha fazla yemek yiyorsa mutsuz ve hayatında ters giden bir şeylerin olma ihtimali yüksektir.

Kendinizi stresli, yorgun ya da mutsuz hissettiğinizde yaptığınız ilk iş buzdolabının kapağını açmak mı oluyor? Ya da ofiste can sıkıcı bir toplantı sonrası kendinizi koca bir paket çikolata yerken mi buluyorsunuz? Amerika’da yapılan araştırmada mutsuzken neden yemek yemeye sığındığımız açıklandı.

Araştırmaya göre, mutlu olduğumuz zamanlarda uzun vadede düşünüyoruz ve sağlıklı yemenin vücudumuza faydalarının farkına varıyoruz. Ancak mutsuz ve depresif olduğumuz zamanlarda ise, kısa vadeli çözümler arıyoruz ve yediğimiz yemeklerle mutsuzluğumuzu bastırmaya çalışıyoruz.

Uzmanlar ise böyle durumlarda kendinizi yemekten alıkoymak için, sosyalleşmeyi, kısa süreli yürüyüşler yapmayı, müzik dinlemeyi ve o an yaptığınız işten farklı bir şeyle uğraşmanızı öneriyor.

Mynet


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR