Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler" ::: 27 Şub 2014

Günümüzde yapılan evliliklerin büyük bir çoğunluğu ne yazık ki ayrılık ile sonuçlanıyor. Bu ayrılmaların bir bölümü erkek bir bölümü ise bayanlar tarfından olduğunu söylemeliyiz. Bunun için iki tarafında birbirine karşı dikkat etmesi gereken bazı hal ve hareketleri olması gerekmekte.

Uzmanların mutlu bir evlilik için çiftlere bulunduğu önerilerden bazıları şöyle;

Mutlu evliliğin sırlarıGünümüzün modern toplumlarında evlilikler işlerden arta kalan zamanlarda idare edildiği için sorunlar yaşanıyor. Bu nedenle evliliğinize de işinize ayırdığınız kadar zaman ayırın.

İlişkinizi canlı tutmak için eşinizle baş başa zaman geçirin.

Sağlıklı bir ilişkide önce evlilik, sonra çocuklar gelmelidir. Eşinizle ‘çocuklar nereye gidecek, ne yapacak’ gibi konular dışında duygu ve düşüncelerinizi de konuşmalısınız.

Ev ve aile ortamı dışında hobilerinizi geliştirebileceğiniz ya da gönüllü olarak çalışabileceğiniz alanlarla ilgilenin. Bunları da eşinizle paylaşın. Araştırmalar, evin dışında farklı bir alana odaklanan çiftlerin daha sağlıklı bir evlilik yürütebildiğini gösteriyor.

Ç
iftler çok yorgun ya da endişeli olduklarında cinsel yaşamları olumsuz etkilenir. Dolayısıyla planladıkları program çok yorgun ya da endişeli oldukları bir dönem için düşünülmemelidir.

Cinsel isteğin azalması son yıllarda çiftlerin yaşadığı sorunların başında geliyor. İlk çocuk gelinceye kadar bir sorun olmuyor ama sonrasında şikayetler başlıyor. Hem bebek hem de iş yaşamı çiftleri yorgun düşürüyor. Bu nedenle çiftler yaptıkları her şeyi sürekli değerlendirmemeli ve birbirlerine zaman ayırmaları gerekmektedir mutlaka.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR