Meme Kanserine Yakalanmamak İçin Uyku Şart | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Meme Kanserine Yakalanmamak İçin Uyku Şart" Gülşen ::: 01 Haz 2014

Meme Kanserine Yakalanmamak İçin Uyku Şart

Meme kanseri birçok bayanımızın belli yaştan sonra kabusu olmaktadır. Meme kanseri konusunda yapılan bir araştırmayı sizler için paylaşmak istedik. Bu hastalık sürecinde olan ve bu hastalığa yakalanmak istemeyenler için yapılan araşıirma şöyledir:

ABD’deki Stanford Kanser Enstitüsü’nden bilim insanlarının araştırması, uykunun kalitesinin ileri aşamadaki meme kanseri hastalarının yaşam süresinde belirleyici olabileceğini ortaya koydu.

Bilim adamları, ortalama 55 yaşındaki meme kanserine yakalanan 100’e yakın kadının uyku düzenini kollarına takılan bir bilezik yardımıyla inceledi. Gece iyi uyuyamayan hastalarda ortalama yaşam süresinin 33,2 ay, iyi uyuyanlarda ise 68,9 ay olduğu ortaya çıktı.

Bağışıklık sistemindeki bozuklukları da düzeltiyor

Araştırmaya imza atanlardan Oxana Palesh, psikolojik ve tıbbi değişkenler dışarıda bırakıldığında, uyku kalitesi ve hayatta kalma süresi arasındaki bağlantının bu kadar fazla olmasına şaşırdıklarını belirterek, iyi uykunun ileri aşamadaki meme kanserinde bile koruyucu etki gösterebildiğine dikkat çekti.

Uykunun kanserli hastaların hayatta kalma süresini nasıl etkilediğini belirlemek başka araştırmalara kalsa da bilim adamları iyi uykunun hastaların bağışıklık sistemindeki bozuklukları engellediğini iddia etti.

Araştırmanın sonuçları ‘Sleep’ dergisinde yayımlandı.

kaynak:kadın kadın


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR