Makyaj Öncesi Yapılması Gerekenler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Makyaj Öncesi Yapılması Gerekenler" Ayça ::: 12 Mar 2014

makyajMakyajınızı yapmadan önce yazımızdaki önerileri dikkate alır ve uygularsanız, makyajınızın yüzünüzde daha canlı durmasını sağlayabilir, kozmetik ürünlerinden cildinizin göreceği zararları en aza indirgeyebilirsiniz.

Cilt temizliği ile başlayın!

Önceden yüzünüzde kalmış makyaj kalıntıları varsa yüzünüzü yıkayarak ondan kurtulmalısınız. Yüzünüzü sabunla temizledikten sonra cildinizi arındırmış olacaksınız. Yeniden makyaj yapmaya hazır hale gelmiş olursunuz.

Nemlendirici kullanın!

Cildinizde kuruluk yaşanmasını istemiyorsanız nemlendirici krem sürerek cildinizi nemlendirebilirsiniz. Ancak makyaj yapabilmeniz için, nemlendirici kremden sonra yaklaşık 5Dakika beklemeniz, kremin cildiniz tarafından emilmesini sağlayacaktır.

Ağız bakımınızı yapın!

Makyaj yapmadan önce ağız ve diş bakımlarınızı tamamlanış olmanız gerekiyor. Dudaklarınıza süreceğiniz rujun güzel görünebilmesi için önceden dişlerinizi fırçalamanız gereklidir. Ayrıca fondöten ve allığın Su ile teması makyajınızın bozulmasına yol açacağı için ilk başta ağız bakımınızı tamamlayıp sonra makyaja başlamanız önerilir.

Dudaklarınızın bakımını yapın!

Eğer dudaklarınız ince yapıdaysa, bir miktar tarçını Bal ile birlikte dudaklarınıza sürüp bir süre bekleyin. Sonrasında duru su ile yıkayın. Dudaklarınız biraz daha dolgun görünecektir. Bu sayede süreceğiniz ruj dudaklarınızda daha hoş duracaktır.

Göz kapaklarınız!

Göz kapaklarınıza far bazı uygulamanız, sonradan göz makyajınızın bozulmamasını sağlayacaktır. Bu sayede tümGün ya da gece göz makyajınızı kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

Yüz lekelerinizi kapatın!

Makyaja başlamadan önce yüzünüzde bulunana çil ve lekeleri kapatıcı ile kapatmalısınız. Böylece makyaj yapıldığında cildiniz tek renk duracak, güzel görünecektir. Cilt renginize göre bir kapatıcı tercih edip kullanabilirsiniz.

Her ne kadar makyaj yapan bayanlar daha bakımlı ve hoş görünseler de, çoğu insan doğallığı daha çok beğeniyor. Bu yüzden çok fazla makyaj yaparak doğal görümümüzün bozulmasına yol açacak şeyler yapmamanız önerilir.

Diyadinnet


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR