Kurdele Nakışı Nedir? Nasıl Yapılır? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Kurdele Nakışı Nedir? Nasıl Yapılır?" DiLoSh ::: 14 Mar 2014

Bir kaç yıl önce tecrübe ettiğim  insanı rahatlatan bir hobi ..Havlu üzerine uygulama imkanım olmuştu rengarenk sonuçlara ulaştım. Çok eğlenceli bir o kadarda şık olmuştu en kıza zamanda sizlerle yaptıgım çalışmaları  paylaşmak isterim .. Kabartmalı beyaz bir havlu işinizi kolaylaştıracaktır  renkli kurdeleler ve iğne başlangıç için bu yeterli .

Kurdele nakışı, iğne ile yapılan bir sanattır. Ayrıca dekoratif bir nakış çeşididir. Kurdele nakışında ipek ve organze kurdelerle, kesme, katlama dikme yöntemleri kullanılarak çeşitli kompozisyonlar oluşturulmaktadır.

Kurdele nakışı ; kolay, çok fazla araç gereç gerektirmeyen, fakat çok güzel sonuçlar alınabilen bir nakıştır. Ayrıca öğrenilmesi çabuk ve kolaydır. Kullanım alanının genişliği de kurdele nakışı sanatının bir başka artı özelliğidir. Ayrıca evde çalışma rahatlığı tanıması ve temiz bir iş olması bu sanatın bayanlar tarafından oldukça rağbet görmesine sebep olmaktadır.

İpek kurdele nakışı çok eski yıllardan gelen adeta antika sayılabilecek zevkli bir sanattır. Günümüzde, etkili, zarif, nostaljik ve çağdaşlık gibi özellikler kazanmıştır. Organze kurdele kullanıldığı taktirde ise oldukça düşük maliyetlerle birbirinden güzel ürünler yapılabilmektedir. Ancak geniş çapta kullanılan saten ve naylon karışımlı kurdeleler, ipek kurdelenin yumuşaklık ve esneklik özelliğinden yoksundur. Bunu da yapılacak çalışmalarda göz ardı etmemek gerekir.

Keyifli Hobiler

 

Resimler Alıntıdır


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR