Klimanızı Nasıl Tasarruflu Kullanabilirsiniz? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Klimanızı Nasıl Tasarruflu Kullanabilirsiniz?" Gülşen ::: 11 Tem 2014

Klimanızı Nasıl Tasarruflu Kullanabilirsiniz

Özellikle çok sıcak olan illerde klima adeta kurtarıcı bir alet olarak görülmektedir. Ülkemizde 40-50 derece arasında sıcaklık gören illerimiz bulunmaktadır. İşte klimalarda dur durak bilmeden sıcak mevsimlerde insanları serinletmektedir. Peki daha tasarruflu olarak klimalar nasıl kullanılır?

Klimanızı daha tasarruflu bir şekilde kullanmanız için ;

Sıcaklığın yerine çok fazla nemli havalarda nem alma modu olan özelliği ile kullanabilirsiniz.

Sıcak olan günlerde evinizin içine girecek olan güneş ışınlarını engelleyerek klimanın daha az çalışmasını sağlayabilirsiniz. Güneşi engellemek için tül , perde , güneşlik gibi pencerenin önünü kapatacak araçlar kullanabilirsiniz.

Klimanın hava giriş ve çıkışlarının kapanmamasına dikkat edin. Genellikle mobilyalar ve doğalgaz boruları tarafından kapatılan bu bölmeler klimanın daha çok çalışmasına yol açar. Aynı zamanda klimayı evin güneş görmeyen kısımlarına takmanız size avantaj sağlayacaktır.

Klimanın düzenli aralıklar ile bakımlarının yapılması , içerisinde bulunan filtrelerin temizlenmesi de klimanın çalışmasını rahatlatacaktır. Çok fazla kullanımdan dolayı filtre pislenerek klima görevini yapmaz ve bulunduğunuz ortama kötü bir koku yayar.

Klimanın zamanlı olmasına dikkat etmelisiniz. Evde kimse yokken çalıştırmamanız siz geldiğinde otomatik olarak çalışan klimalar tercih etmelisiniz. Bu şekilde boş yere çalışmamış olacaktır. Genellikle unutulan klimalar evi soğutarak fazla enerji sarf edebilir.

Evinizin yalıtımı da önemli olduğu için klima takılacak binanın mutlaka dış cephe yalıtımı olması gerekir. Yalıtım olmayan evlerde klima sıcaklığı ve soğukluğu tutamayacağı için sürekli çalışma ihtiyacı olacaktır.

– See more at: http://www.gercekportal.com/2014/06/24/klimayi-tasarruflu-kullanmanin-yollari-nelerdir/#sthash.Vl5dPx4t.dpuf


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR