Kaşları Güzelleştiren Yağlar Nelerdir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Kaşları Güzelleştiren Yağlar Nelerdir?" Gülşen ::: 09 Nis 2014

Kaşları Güzelleştiren Yağlar Nelerdir

Yüzün ifadesinde kaşların oldukça önemi fazladır. Hatta bunu birçok kadın çok iyi bilir. Örneğin belki aranızda yaşayan vardır. Yanlış kaş almalarında yüzünüzün görüntüsü değişir. İşte o an anlarsınız ki kaşlarında ne kadar önemli oluğunu. Bunun dışında güçlü bir kaşa sahip olmak ve kaş bakımı yapmak istiyorsanız doğal kaş için kullanılan yağlardan faydalanabilirsiniz.

Hint yağı ve tatlı badem yağı; kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiricilerdir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları besler. Kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarmakta da çok marifetlidir. Hint yağ; Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı bir yağdır. Dudak bakımında da kullanılır. Tatlı badem yağı; badem ağacının tohumlarından sıkılır, nemlendirici ve besleyici etkileri vardır. Ancak şuna dikkat çekmek isterim: Acı badem yağı gözler için zararlıdır, kullanılmamalıdır.

Banyo sonrası maske :

1 çay kaşığı Hint yağı
1 çay kaşığı tatlı badem yağı

Yukarıda ki yağları iyice karıştırın, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa daldırın ve özellikle banyo sonrası, kaşlara ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklere uygulayın

DİKKAT : Göz çevresi cildine değdirmemeye çalışınız.
Açıklama : Bir saat kalması yeterlidir.

İşlem sonunda gül suyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür. Sağlıklı, mutlu ve güzel kalın.

Kaynak kadınlar kulubü


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR