Kadınlarda Kalp Krizinin Belirtileri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Kadınlarda Kalp Krizinin Belirtileri" Ayça ::: 06 Mar 2014

kadınlarda-kalp-kriziKalp krizi, günümüzde en yaygın ve tehlikeli ölüm sebeplerinden biridir. Bu yüzden genel sağlığımızın yanı sıra kalp sağlığına da fazlasıyla önem vermeliyiz. Eğer aşağıdaki belirtileri siz de kendinizde hissediyorsanız mutlaka en kısa zamanda bir doktora danışınız.

Vücudun üst kısmında rahatsızlık: Sütyen hizasında, çenede, sırtta, boyunda ve omuzdaki ağrılar kriz belirtisi olabilir.

Yorgunluk

Yorgunluk, halsizlik hissi çok koşturmaktan kaynaklanıyor olabilir ancak kalpten kaynaklı bir sorunun işareti sayılabilir.

Uyku bozukluğu

Uyku apnesi üst solunum yolunu tamamen ya da kısmen bloke eder. Bu da nefes almada durmaya, kana pompalanan kanın azalmasına neden olur. Bu durum dört-beş ay içinde kriz geçirme ve ölüm riskini yüzde 30 arttırır.

Bulantı, kusma, hazımsızlık, mide ekşimesi

Kalp ve mideye birbirine benzeyen sinirler hizmet ediyor. Bu nedenle bu tür şikâyetler kalp krizinin belirtisi olabilir.

Nefessiz kalmak

Bir egzersiz sırasında nefesin kesilmesiyle TV karşısında kesilmesi aynı şey değildir. Kriz, kalbin pompalama fonksiyonunu olumsuz etkilerken kalp ve akciğerlerdeki kan basıncını yükseltir. Bunun sonucu olarak da nefes almakta güçlük çekilir.

Sinirlilik, tedirginlik hissi

Kalbin hızlı atması ve terleme ruh haliyle ilgili olduğu kadar kalp krizinin sinyallerinden biri de olabilir. Ortada tedirgin, sinirli olmanızı gerektiren bir durum yoksa kalbinize baktırın.

Kadın Star


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR