İştah Kesen Yiyecekler Hangileridir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"İştah Kesen Yiyecekler Hangileridir?" Gülşen ::: 31 Mar 2014

İştah Kesen Yiyecekler Hangileridir

Her besinin vücut içinde farklı etkileri vardır. Özellikle diyet sürecinde de açlık hissi fazlası ile hissedilir. Karnımız acıktığı anda beyin sinyalleri alır ve doğruca bu hissimizi geçirmek içinde istediğimiz herhangi bir yiyeceğe sarılır. Genelde de kalorisi yüksek olan yiyecekler tercih edilir. Oysa yemek öncesinden ya da açlık hissettiğimiz vakit iştahı kesen yiyeceklere yöneldiğimiz takdirde açlık hissimiz kaybolacak hem de diyetimize zarar vermemiş olacağız.

Glisemik indeksi düşük besinler uzun süre tokluk hissetmenizi sağlayarak diyetinizde size yardımcı olur. Diyetlerin olabildiğince bu tür gıdaları içerecek şekilde düzenlenmesi uygundur.

 Lif oranı yüksek sebze ve meyveler uzun süre tokluk hissini tutar, iştah keser.

Avokado, böğürtlen, elma, çilek ve erik gibi meyveler doğal iştah kesicidir.

İştah kestiği bilinen diğer gıdalara örnek olarak dil peyniri, sardalya, yulaf ezmesi, badem, brokoli, yumurta ve balık sayılabilir.
Suyu unutmayın

Esmer undan yapılmış unlu mamuller, esmer pirinç ve bulgur iştah kesici gıdalardır. Esmer undan yapılmış ekmeklerin beyaz unlu ekmeklere göre üç kat doygunluk sağladığı görülmüştür. Ayrıca öğün aralarında tokluğu korumak için ıhlamur içebilirsiniz.

Vücut susuz kaldığında çoğu zaman açlığa benzer sinyaller verir ve kişi su içmek yerine yanılarak yemek yemeğe yönelebilir. Bu nedenle bol su içmeyi alışkanlık haline getirmek tokluk açısından önemli bir yardımcınız olacaktır.

Kaynak: Uzmantv


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR