İnce ve Uzun Görünmek için Yapılması Gerekenler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"İnce ve Uzun Görünmek için Yapılması Gerekenler" Ayça ::: 03 Mar 2014

ince-uzun-görünmekKadınların takıntı derecesinde önem verdiği konulardan biri de fiziktir. İnce ve uzun bir fiziğe hiçbir kadın hayır demez. Uzun görünmenin yolu tahmin edildiği üzere sadece topuklu ayakkabılardan geçmiyor. Bu yazımızda topuklu ayakkabı olmadan da uzun boylu görünmenin sırlarını paylaşacağız.

1- Öncelikle duruş çok önemlidir. Duruşunuza özen göstermelisiniz. Kambur durursanız boyunuz olduğundan daha kısa görünecektir. Omuzlarınız geride dik bir şekilde oturma alışkanlığını edinin. Böylece giydiğiniz elbiselerde üzerinizde daha güzel duracak ve bu sebeple daha uzun görünmenize sebep olacak.

2- Saç modeli; boyunuz kısa ise uzun saçlar yerine kısa saçları tercih edin. Uzun saçlar boyunuzu örter ve bedeninizle başınız arasında hiç boşluk yokmuş izlenimi verir. Saçlarınızı boynunuzu çok fazla örtmeyecek şekilde kestirmeniz daha uzun görünmenize yol açaçaktır. Boynunuz ne kadar görünür olursa boyunuzda o kadar uzun görünecektir.

3- Kısa boylu ve kiloluysanız sorun etmeniz gereken boyunuz değil kilonuz olmalı. Bu sayede daha uzun görüneceksiniz. Ne kadar kısa ve geniş olursanız uzun görünmek sizin için bir o kadar zor olacaktır unutmayın…

4- Daha uzun ve ince görünmek için tercih edeceğiniz kıyafetlerin desenlerine önem gösterin. Örneğin;Puantiyeli yada yatay çizgili kıyafetler sizi olduğunuzdan kısa ve kilolu gösterir. Bunun için tercih etmeniz gereken kıyafet desenleri daha çok dik ve ince çizgili ya da balık sırtı desenler olmalı.

5- Kalın kumaşlar giymemeye özen gösterin çünkü bu tip kumaşlar sizi daha kısa gösterecektir. Kısa boylu hanımlar için pamuklu, keten, polyester ya da hafif kumaşlar çok daha uygun olacaktır.

6- Kıyafetleriniz de renk seçimi de çok büyük önem taşır. Tek renk bir elbise tercihi yapacaksanız elbisenin rengini beyaz ya da gri gibi renkler olarak tercih edin. Ufak tefek hanımlar için, birbiriyle uyumlu koyu renkler daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

7- İki ya da daha fazla rengi birbirine uydurmaya çalışıyorsanız bunu dikkatlice yapmaya çalışın. Kemer ya da bunun gibi aksesuarlar kullanıldığında, boyunuz kısa ise vücudunuzu ortadan ikiye bölmüş ve vücut orantılarınızı iyicene ortaya çıkartmış olursunuz bu da daha kısa görünmenize sebep olacaktır.

8- Salaş olan kıyafetlerden uzak durmaya çalışın. Örneğin; kapri ya da kanvas gibi bol şortlar giymemeye özen gösterin. Bu tarz giyeceğiniz kıyafetler sizi daha kısa gösterecektir. Bunların yerine tercih edeceğinizşort modeli kısa ve dar olanlarıdır. Aynı durum etekler içinde söz konusudur.

9- Uzun görünmek için akla gelen ilk şey topuklu ayakkabılardır. Ancak bu şekilde sağlığınızla da oynamaktasınız. Sadece topuklu ayakkabı olarak düşünmeyin. Rahatlık açısından sandalet, platform ya da dolgu topuklu ayakkabılarda kullanılabilir.

10- Ceket seçimi yapmak istiyorsanız bunu diz altında biten ceketlerle tamamlayın. Böylece uzun ceket giymek sizi daha uzun gösterecektir. Pantalon seçiminde ise mutlaka dar pantalon seçimi yapmalı ve paçalarının ayakkabının topuğuna kadar uzamamasına dikkat etmelisiniz.

Görünümünüzle ilgili ufak tefek birkaç rötuş yaptıktan sonra daha uzun gözükecek ve kendinize daha çok güvenip aynı zamanda da kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Kozmatik


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR