İmitasyon Takıların Kullanım Ömrünü Uzatmak | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"İmitasyon Takıların Kullanım Ömrünü Uzatmak" Ayça ::: 09 Mar 2014

imitasyon-takıModayı çok seviyor ve yakından takip ediyor ancak takılara fazla para vermek istemiyorsanız muhtemelen imitasyon takılar size daha cazip geliyordur. Fakat imitasyon takılar tabii ki gerçekleri kadar dayanıklı değil. Bu yazımızda imitasyon takılarınızın ömrünü uzatan ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Islatmayın
Suyla her temas edeceğiniz zaman (banyo, yüzmek, el yıkamak…) takılarınızı mutlaka çıkartın. İmitasyon takıların ıslanmaları onların zamanla paslanmalarına veya renklerinin bozulmasına neden olur.
Takınızı en son takın
Hazırlanırken takı takma kısmını en sona bırakın. Parfüm, saç spreyi gibi şeyler imitasyon takılara zarar verirler bu nedenle onların takılarınızın üzerine gelmemelerine dikkat etmek gerekir.
Losyon kullanmayın
Eğer takı takmayı düşünüyorsanız, aksesuar kullanacağınız bölgelerinize vücut losyonu ya da krem sürmeyin. Çünkü kremler, takıların renklerinin matlaşmasına neden olurlar.
Doğru muhafaza etmek
İmitasyon takılarınızın havayla temas etmelerinin iyi bir şey olmadığını biliyor muydunuz? Hava, takıların renklerinin atmasına ve solmalarına neden olur. Bu yüzden, takılarınızı, kapaklı bir takı kutusunda saklamak daha doğru olacaktır. Ayrıca farklı renklerdeki takıları bir arada tutmayın.
Takılarınızı zaman zaman temizleyin
Takıları zaman zaman temizlemek ömürlerini uzatır. Bunun için bebek şampuanı ve ılık su yeterli olacaktır. Eski bir diş fırçanızla şampuanlı suyu kullanarak takılarınızı temizleyebilirsiniz. Eğer takılarınızın iyice parlamalarını istiyorsanız biraz diş macunu kullanın.
Ev işi yaparken takılarınızı çıkartın
Temizlik ürünleri imitasyon takıları kötü etkilerler. Bu nedenle evde temizlik yaparken imitasyon takılarınızı mutlaka çıkartın.
Takılarınızla spor yapmayın
Spora başlamadan önce, imitasyon ya da gerçek, takılarınızı mutlaka çıkartın.

İstanbella


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR