Hormon Problemlerine İyi Gelen Yiyecekler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Hormon Problemlerine İyi Gelen Yiyecekler" Gülşen ::: 17 Tem 2014

Hormon Problemlerine İyi Gelen Yiyecekler

Hormonlarla ilgili hastalıkları olanlar için ilaç ve diğer tedavilere ek olarak yiyeceklerinize de dikkat ederek hormon problemlerinden kurtulabilirsiniz. Bu yiyecekleri her zaman kolayca bulabileceksiniz. İşte bu mucize yiyecekler ise şöyledir:

1. Brokoli

Hormon sorunları söz konusu olduğunda en faydalı yiyeceklerden biri brokolidir.

2. Tatlı patates

Tatlı patates bizim kültürümüzde pek yaygın değildir. Ancak stres seviyesini düşüren ve dinginlik veren bir tür aminoasit içerir. B6 vitamini açısından da zengin olan tatlı patates metabolizmayı hızlandırır.

3. Somon

Omega 3 yağ asitleri açısından zengin olan somon, hormon seviyelerini dengelemede yardımcıdır.

4. Yoğurt

Yağsız sade yoğurt protein, kalsiyum, magnezyum, B6 vitamini ve potasyum açısından oldukça zengindir. Bu besin değerleri stresi azaltır, şeker isteğini düşürür ve dengesizliğe iyi gelir.

5. Yemişler

Çilek, böğürtlen, ahududu gibi yemişler zararlı östrojenin azaltılmasına yardımcı olur. Sindirim sistemini temizler ve karaciğeri destekler.

6. Badem

Taze, kavrulmamış badem yüksek miktarda mineral ve vitamin içerir.Magnezyum, B6 vitamini, kalsiyum, potasyum ve protein açısından zengindir.Günde 20 tane kuruyemişten fazlasını yememek önerilmektedir.

7. Yeşil yapraklılar

Yeşil yapraklı sebzeler hormonlar söz konusu olduğunda vücudumuzun büyük yardımcısıdır.Stresi azaltır ve zararlı östrojenin vücuttan atılmasına yardımcı olur.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR