Hindi Pişirirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Hindi Pişirirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?" Gülşen ::: 26 May 2014

Hindi Pişirirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Mutfakta yer verdiğimiz hindiler doğru şekilde pişirebiliyor musunuz? Cevabınız hayır ise sizler için hindi pişirirken nelere dikkat etmeniz gerekir bunu ele aldık. Nefis bir hindi yapmak ve yiyenleri şaşırtmak istiyorsanız işte dikkat etmeniz gerekenler:

Büyük hindiler düşük sıcaklıkta, yavaş ve uzun sürede pişirilmelidirler. Daha küçük olanlar (5 kilonun altındakiler) daha yüksek sıcaklıkta pişirilebilir. Küçük olanları her 500 gram için 15 dakika hesap ederek 200 derece sıcaklıkta pişirin.

Büyük hindileri sıcaklığı 180 derece fırında, her 500 gram için 15 dakika pişirmelisiniz. Hatta 170 derece 25 dakika olarak bile pişirirseniz daha iyi olur.

Derisinin yanmasını önlemek için göğüs kısmını folyoyla örtün ve pişirme süresinin bitimine 45 dakika kala folyoyu kaldırın.

Pişirme süresini, hindi, yemek saatinden 1 saat önce hazır olacak şekilde ayarlamanız iyi olur. Böylece daha fazla pişirmek gerekise ihtiyacınız olan süreye sahip olabilirsiniz.

Hindi piştiği zaman fırının kapağını açarak fırının soğumasını sağlayın ve sonra hindiyi servis tabağına alıp sıcak kalması için tekrar fırına koyun.

kaynak:elma elma


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR