Hamileyken Açık Limonlu Çay İçilir mi? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Hamileyken Açık Limonlu Çay İçilir mi?" Gülşen ::: 07 Nis 2014

Hamileyken Açık Limonlu Çay İçmenin Faydası

Hamile iken özellikle bayanlarımızın en çok merak ettiği konu yeme ve içme konusudur. Çünkü hamile iken aslında birçok yiyecek ve içeceklere dikkat etmek gerekir. Her bitki çayını ya da her gıdayı faydalı diyerek tüketmek hem size hem de bebeğinize zararı dokunabilir. Özellikle içecek olarak da her zaman dikkatli olmak gerekir.

Hamilelik döneminde anne adayının kafeinli içecekler; çay ya da kahve benzeri içecekleri tüketmesi hem bebek açısından hem de kendi için zararlı olmaktadır. Bunun için gebelik döneminde mutlaka zararlı olabilecek besinlerden ve içeceklerden kaçınılmalıdır. Çünkü kafeinli içecekler anne adayına zarar verebilmektedir. Ayrıca uyarıcı etkisinin olmasından dolayı bebek de olumsuz olarak etkilenebilmektedir.

Hamilelik döneminde yalnızca açık ve limonlu çay içilebilir. Çay ve kahve içme alışkanlığı olan anne adayları mutlaka bu alışkanlıklarından vazgeçmelidir. Ancak ben vazgeçemiyorum diyorsanız yalnızca günde bir bardak çay veya bir fincan kahve içilmesi önerilmektedir.

Anne adayı eğer dünyaya sağlıklı bir bebek getirmek istiyor ise özellikle kafeinli içeceklerden uzak durmalıdır. Bu hem bebek hem de kendi açısından büyük fayda sağlayacaktır. Hatta kafeinli ürünlerin gebelik dönemin de tüketilmesi bebeğin beyin gelişimini etkileyebilir.

Kaynak:Hurriyet aile


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR