Günlük Cilt Bakımı | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Günlük Cilt Bakımı" Ayça ::: 07 Mar 2014

Cildi Sıkılaştıran Ihlamur MaskesiHer kadın pürüzsüz, bebek gibi bir cilde sahip olmak ister. Fakat değişen hava şartları nedeniyle böyle bir cilde hiçbir şey yapmadan sahip olmak neredeyse imkansızdır. Güzel bir cilde sahip olmak, bakım gerektirir. Bu bakımı günlük olarak yapmak işinizi kolaylaştırmanın yanı sıra, daha etkili bir sonuç almanızı sağlar.

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak kadınlar için çok önemli bir konu. Bunun için gün içinde birçok şey yapılmaktadır. Güzel bir cilde sahip olmak için gün içinde mutlaka yapılması gereken işlemler: yıkama ve temizleme, canlandırma, nemlendirme ve masajdır.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki cildin kendi kendini temizleyen ve yenileyen bir yönü vardır. Fakat bunun haricinde düzenli olarak bir cildin temizlenmesi ve arındırılması gerekir. Özellikle makyaj sonrası…Kişinin yağlı ve parlak bir cildi var ise iyice yıkanmalıdır. Yıkarken de iyi bir sabun kullanılmalıdır. Bu şekilde makyaj da ciltten etkili bir şekilde temizlenecektir. Cildi sorunlu olan bayanlar, örneğin sivilceli bir yüz için mutlaka iyi bir temizlik şarttır. Ayrıca bu ciltlere olabildiğince hafif makyaj yapmak gerekir.

Sağlıksız bir cilt için iyi bir temizleme yöntemi gerekir. Ayrıca temizlemede kullanılan malzemelerin de uygun olması gerekir. İyi bir temizlemeyle sorunlu ciltler daha sağlıklı görünebilirler.

Sağlıklı ve güzel bir cilt için canlandırma da yapılmalıdır. Canlandırma için uygulanan tonik cildin tam olarak temizlenmesi için önemlidir. Yüzü kirden arındırır. Çünkü makyaj temizleyiciler ciltteki makyajı tam olarak temizlemeyebilirler. Bu durumda cilt tam olarak hava alamaz. Bu durum da cilt için sağlıklı değildir.

Cilt için ekstradan nemlendiriciler de kullanılabilir. Her insan cildinde belli ölçülerde nem bulunur. Bu nem insan cildin sıcak ve kuru havalarda daha ferah durmasını sağlar. Fakat bazı zamanlar sıcak, kuru ve tozlu havanın etkisiyle bu nem yeteli gelmez. Ve cilt daha da kurur. Özellikle bayanlar bu konuda oldukça hassastırlar. Dolayısıyla cilde ekstra nem sağlamak için nemlendiriciler kullanılabilir. Böylelikle cilt daha esnek ve yumuşak olur. Ciflin kurumasıyla ortaya çıkacak çatlak ve kırışıklıklar da önlenmiş olur. Gün içinde kullanılacak nemlendiriciler iki türlü olabilirler. İlk gün içinde makyaj öncesi kullanılabilecek olan nemlendiriciler ve diğeri de gece cildin daha iyi beslenmesini sağlamak için kullanılabilecek olan nemlendiriciler.

Cilde her gün kısa bir süre ( 4-5 dk. ) masaj uygulamak da sağlıklı ve güzel bir cilt için gereklidir. Masajı daha uzun süre uygulamak cilt için zararlı etkiler doğurur. Masaj uygulamadan önce el ve yüz iyice temizlenmelidir. Masaj kremle birlikte uygulanmalıdır. Öncelikle krem yüze be boyun bölgesine sürülür. Sürdükten sonra boyun bölgesinden başlanarak hafifçe çene altında yüze doğru krem yayılarak hem de masaj yaparak yapılır. Masajı yaparken dairesel hareketler çizilir. Krem aynı şekilde burna, alın bölgesine ve yanağın ağız kenarlarındaki bölgelere de dairesel hareketler yapılarak yayılır. Bu hareket alındaki ve ağız kenarlarındaki kırışıklıklar için iyi gelecektir. Ayrıca kırışık oluşumunu da engelleyici özelliği bulunur.

Kadın Bilinci


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR