Güneş Lekelerinden Korunmak İçin Önemli Tavsiyeler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Güneş Lekelerinden Korunmak İçin Önemli Tavsiyeler" Gülşen ::: 09 Nis 2014

Güneş Lekelerinden Korunmak İçin Önemli Tavsiyeler

Yaz yaklaşırken en önemli sorunlardan biri de Güneş lekeleri olmaktadır. Malum birçok kişinin cildinde zararlı etkiler bırakan Güneş ışınlarından korunmak gerekir. Aksi halde ger dönüşümü zor olan lekeler cildinizde bırakabilir. Bunu önlemek içinde sizlere Güneş lekelerinden korunmak için önemli tavsiyeler hazırladık. Artık bu yaz lekesiz bir yaz geçireceksiniz.

1. Güneş Koruyucu İçeren Kremler Kullanın

Düzenli güneş koruyucu içeren krem kullanmanın ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Aslında güneş kremi kullanmak, güneş lekeleri ile mücadele yolunda atılan ilk adımdır. UV ışınlarına maruz kalmak koyu renk güneş lekeleri ile etrafındaki soluk cilt arasındaki renk farkının daha da artmasına sebep olur. Zararlı UV ışınlarından korunmak için en az 30 SPF bir güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. Güneş kremi, güneş lekelerinin zamanla iyileşmesine yardımcı olmanın yanı sıra UV ışınların daha fazla zarar vermesini de engelleyecektir.

2. Şapkalar, Şemsiyeler ve Güneş Gözlükleriyle Modayı Takip Edin

Eğer güneş lekelerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız, güneşten mümkün olduğunca uzak durmanız gerekiyor. Eğer mutlaka güneşe çıkmanız gerekiyorsa, kullandığınız aksesuarlarla hem modayı takip edebilir hem de kendinizi koruyabilirsiniz. Güneş ışığının cildinize direk temas etmesini engellemek için yılın moda renklerinde güneş şemsiyeleri ve modaya uygun geniş kenarlıklı şapkalar edinebilirsiniz. Güneş gözlüklerinin de koruyuculuğu yadsınamaz. Her yıl birçok markanın UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu ve harika tasarımlarda oluşan koleksiyonları raflarda yerlerini alıyor. Siz de mutlaka zevkinize uygun olan bir tane güneş gözlüğü alarak gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyabilir ve aynı zamanda oldukça şık gözükebilirsiniz. Sadece bunlar bile zamanla koyu renkli lekelerin aydınlanmasını ve doğal olarak iyileşmeye başlamasını sağlayacaktır.

3. Limon Tedavisi Uygulayın

Limon, hiperpigmentasyon için en etkili ilaçlardan birisidir. Limon suyu cildi aydınlatarak, cildin rengini açma yeteneğine sahiptir. Limondaki sitrik asit ölü hücreleri ciltten uzaklaştırarak, yeni cilt hücrelerinin oluşmasını kolaylaştırır. Ciltteki hasarlı hücrelerin uzaklaşmasıyla koyu renk alanlar zamanla açılacak ve cilt taptaze ve parlak bir görünüme kavuşacaktır. Limon suyunu sıkıp, cam bir şişe içerisinde buzdolabında saklayabilirsiniz. Gün içerisinde fırsat buldukça lekelerinizin üzerine sürmeniz yeterli. Ancak limon tedavisi sırasında güneşe çıkmak uygun değil. Mutlaka güneşe çıkmanız gerekiyorsa yüzünüzü bol suyla yıkamalı ve önceden tavsiye ettiğim gibi güneş kreminizi sürmeli, güneş gözlüğünüzü ve şemsiyenizi mutlaka yanınıza almalısınız.

4. Yoğurtlu Yüz Maskesi Hazırlayın

Süt, tereyağı ve yoğurt gibi süt ürünleri bol miktarda laktik asit içerir. Güneşin zararlı ışınları cildin donuk görünmesine ve kurumasına sebep olurken, laktik asit cilde ihtiyacı olan nemi geri yükleyerek, doğal nem dengesine ulaşmasına yardımcı olur. Buzdolabından çıkardığınız yoğurttan iki kaşık kadar alarak bir kaseye koyun. Daha önce güneş lekelerinizin rengini açmak için hazırladığınız limon suyunun bir kısmını yoğurda ekleyerek güzelce karıştırın. İşteyoğurtlu yüz maskesini hazırlamak bu kadar kolay. Hazırladığınız karışımı cildinizin üzerine nazikçe uygulayarak kurumaya bırakın. Maksimum 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın. Pürüzsüz ve güneş lekeleri olmayan bir cilde sahip olmak aslında bu kadar kolay. Ancak bazılarınızda laktik asit alerjisi olabilir ve eğer cildinizde akneler varsa laktik asit cildinizi tahriş edebilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hiç beklemeden yüzünüzü bol suyla yıkamanız gerekiyor.

Kaynak bilgili kadınlar


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR