Guido Daniele El boyama sanatı | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Guido Daniele El boyama sanatı" DiLoSh ::: 15 Mar 2014

İnsanların ellerinden tablo yaratan sanatçı Guido Daniele. Çalışmaları hayranlık uyandırıcı hayvan şekli resmedilmiş ellerden oluşuyor. Daniele, çalışmalarını bu şekilde yapmasının altında yatan gerçeğin sosyal bir duyarlılık olduğunu söylüyor.
Sergide yer alan tablodan çıkmış gibi görünen fotoğraflar aslında hayvan şeklinde boyanmış eller. Yılandan, zürafaya, kartaldan aslana kadar birçok hayvanı, insan ellerini tuval gibi kullanarak tasvir eden Daniele’nin, bir eli boyaması 1 ila 10 saat arasında sürüyor.

DANIELE: “KAMUOYUNU BİLİNÇLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUM”
Dünyaca tanınan el boyama sanatçısı , ayrıca hayvan hakları savunucusu bir aktivist. Daniele, “Her gün ekolojik denge için gerekli bitki ve hayvan çeşitlerinden bir kaçı dünya üzerinden yok oluyor. Tekrar büyümesi yüz yıllar alacak ormanlar yağmalanıyor. Hepimiz dünyada bu olanlara, insanoğlunun doğal kaynaklarımıza yaptıklarına tanıklık ediyoruz ve bu çok saçma. Bu sebeple, sahip olduğum bu küçük fırçalarla soyu tükenmekte olan hayvanları insan ellerine boyayarak kamuoyunu bilinçlendirmeye çalışıyorum” dedi.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR