Göz Şişmesi, Güne Şiş Gözlerle Başlamayın | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Göz Şişmesi, Güne Şiş Gözlerle Başlamayın" Ayça ::: 01 Mar 2014

göz-şişliğiİnsan ilişkilerinde oldukça önemli bir yere sahip olan, hatta çok sayıda şarkıya konu olmayı başarmış gözlerin bakımı da çok önemlidir. Eşinin, sevgilisinin, iş arkadaşlarının ya da patronunun karşısına şiş gözlerle çıkmak hiçbir kadının isteği değildir. Bu yazımızda gözlerin şişmesine neden olan etmenleri ve bu durumla baş etme yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Göz şişmesi neden olur?

Uykusuzluk, alışılandan fazla kitap okumak, yorgunluk ve stres gibi nedenler gözlerinizin şişmesine ve kızarmasına neden olur.Göz şişmesinedenleri arasında ayrıca alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklar ve havasız ortamlarda bulunmak ve yemeklerinizde çok fazla tuz olması da bulunur.

Göz şişmesi nasıl geçer?

Göz şişmesi, bu rahatsızlığa sebep olan durumu ortadan kaldırdıktan bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Fakat siz evinizde uygulayacağınız birkaç basit uygulama ile göz şişmesi durumundan kurtulabilirsiniz.

Bunlardan biri patetesi yuvarlak dilimleyip 25 dakika boyunca şişen gözleriniz üzerinde tutmak ve daha sonra gözlerinizi iyice durulamaktır.

Bir diğer yöntemde ise buz dolu poşeti dayanabildiğiniz kadar gözlerinize tutup bekletmek.

Geçmişten günümüze gelen en önemli çözüm ise hepimizin bildiği gibi; çay. Demlenmiş çaya batırdığınız pamuğu 15 dakika boyunca gözünüzde bekletin. Bu uygulamayı yeşil çay ile de deneyebilirsiniz.

Kadınvekadın


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR