Gebelik ve Adet Kanaması | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Gebelik ve Adet Kanaması" Ayça ::: 07 Mar 2014

Adet Regl AğrısıHamileliğin erken dönemini yaşayan kadınlar bu sırada bazı lekelenme şeklinde kanamalar yaşayabilmektedir. Kadınların yaklaşık dörtte biri bu durumla karşılaşırken kanamanın fazla olması durumunda mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

Hamileyken Adet Kanaması Olur mu ?

Şimdiye kadar hamileyken adet kanamasının olduğunu çok kez duymuşsunuzdur.Ancak Hamileyken adet kanaması olmanız söz konusu değildir. Hamilelikte kadın vücudu HCG üretmeye başlar, bu hormon sayesinde kadında yumurta üretimi durur ve adet döngüsü son bulur. Ancak bu durum hamilelikte kanamaolmayacağı anlamına gelmez. Kanaması olan kadınlarda “ben hem hamileydim hem de adet oldum” gibi bilgiler vererek yanlış anlaşılmalara sebep olurlar.

Hamileyken Kanama ve Lekelenme Neden olur ?

Aşılama Sonucu Kanama veya Lekelenme – Sperm tarafından döllenen yumurta rahim duvarına tutunur ve bu tutunma sırasında rahim duvarında zedelenmelere sebep olabilir. Döllenen yumurtalar rahim duvarında bulunan astarın içine geçer ve bu sırada bu astarda yırtılmalara sebep olarak kanamaya neden olurlar. Adet döneminden yaklasık 1 hafta önce bir kadın hafif bir lekelenme fark edebilir.. Aşılama kanaması genellikle açık kahverengi, pembe, kırmızı veya lekelenme seklinde ama yine de ağır geçebilir. Bu makul adet dönemiyle ya da erken adet dönemiyle dönemde karıştırılabilir.
Dış gebelik – Ektopik Hamilelik belirtilerinde vajinal kanamalar vardır. Bir ektopik gebelik bir süre benzer vajinal kanamalara neden olabilir. Diğer belirtileri ise karın ağrısı (genellikle tek taraflı), rektal basıncı, bulantı, baş dönmesi ve omuz ağrısı sayılabilir.

Düşükle – Gebeliklerin yaklaşık% 20-30′u düşükle sonlanır. Kanama veya lekelenme düşüğün erken bir belirtisi olabilir. Kanama ya da hamilelik sırasında lekelenme her kadının sağlıklı bir gebelik geçiriyor anlamına gelmez ama endişeye de düşülmemelidir. Bir düşük genellikle ağır kanamalı lekelenme ile başlar. Eğer kanamanız var ve hamile iseniz, doktorunuza danışmalısınız.

Sağlıklı Birey


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR