Gebelik Çatlakları için Öneriler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Gebelik Çatlakları için Öneriler" Ayça ::: 01 Mar 2014

hamilelik-catlaklarıGebelik sonrası vücutta oluşan çatlaklar kadınların en büyük kabuslarından biridir. Hatta birçok kadın vücudunun bozulmasını istemediği için çocuk sahibi olma fikrini ertelemeyi tercih eder. Ancak hem vücudunun bozulmasını istemeyen hem de annelik duygusunu tatmak isteyen kadınlar için uygulaması oldukça basit bazı öneriler mevcut.

Hamilelik sırasında özellikle karın, kalça, basen ve göğüs bölgesinde, cildin aşırı gerilmesi nedeniyle, kaşıntılar ve bir süre sonra da çatlakların oluştuğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Sn. Op. Dr. Figen Güney Taşer, anne adaylarının yaşadığı sıkıntılardan biri olan bu cilt çatlaklarının, gebelik döneminde yapılacak basit uygulamalarla önüne geçilebileceğini de sözlerine ekledi. Dr. Taşer’e göre, bu çatlakların oluştuktan sonra, tedavi edilmeleri oldukça zor. Dr. Figen Güney Taşer “Özellikle, gebeliğin 3. ayından itibaren, kilo alımı ve bebeğin gelişimi nedeniyle karın bölgesinin gerilip belirginleşmeye başlaması, belirli bölgelerde elastikiyet ve kollajen kaybına neden oluyor. Cildin aşırı gerilmesi kaşıntılara ve bir süre sonra da çatlaklara dönüşüyor. Bu nedenle oluşan cilt çatlakları; doğum sonrası birçok annenin rahatsızlık duyduğu konular arasında” dedi.

Bol su için, C ve E vitamini yönünden zengin besinler tüketin”
Dr. Taşer’e göre basit önlemlerle gebelikte yaşanan cilt çatlaklarını en aza indirmek mümkün. Bu yöntemler arasında;
•    Cilde, masaj fırçası yardımıyla masaj yaparak, bu bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak,
•    C ve E vitamini açısından zengin olan, cilt için yararlı meyve, sebze ve fındık gibi besinleri tüketmek,
•    Bol bol su içmek
•    Yeterli uyku almaya özen göstermek ve
•    Cildi yumuşak ve esnek tutacak, gerilme ile oluşan izleri önleyen, hamileler için özel olarak üretilmiş bir kremi her gün etkin bölgelere uygulamak yer alıyor.

Mynet


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR