Fazla Miktarda Şeker İçeren Besinler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Fazla Miktarda Şeker İçeren Besinler" Gülşen ::: 15 Nis 2014

Aslında çoğu zaman fark etmeden vüdumuza aldığımız şekerleri bilemiyoruz. Sonra da su içsem yarıyor gibi söylemlere başvuruyoruz. Bu yüzden yediklerimiz bazı yiyecek ve içecekler de fazla miktarda şeker olduğunu bilmeniz gerekir. Bunun içinde her zaman abartmadan tüketmek gerekir. İşte bu fazla şekeri lan besinler şöyledir:

Fazla Miktarda Şeker İçeren Besinler

Meyveli yoğurt

Meyveli yoğurtlar, sağlıklı gibi görünseler de, aslında yüksek miktarda şeker içeren yiyeceklerdir. Bir küçük porsiyon meyveli yoğurtta yaklaşık olarak 19 gram şeker bulunur. Meyveli yoğurt yemek istediğinizde, katkısız yoğurdun içine taze mevsim meyveleri ekleyerek tüketebilirsiniz.

Kuru meyve

Kuru meyveler, en masum görünen sağlıklı atıştırmalıklardan biri. Ancak, kuru meyveler, tazelere oranla daha çok şeker içeriyor. Bir porsiyon kuru meyvede yaklaşık olarak 24 gram şeker bulunuyor. Bu sebeple kuru meyvelerin sınırlı sayıda tüketilmesini öneriliyor.

Kahvaltılık gevrekler

Özellikle diyet yapılan dönemlerde az kalorili diye düşünülerek tüketilen kahvaltılık gevrekler, aslında gizli bir şeker deposu. Bir porsiyon kahvaltılık gevrekte yaklaşık olarak 5-6 gram şeker bulunuyor. Vücudunuza şeker alımını azaltmak ve kahvaltıları daha sağlıklı hale getirmek istiyorsanız, tam tahıllı yulafı taze meyve ve sütle karıştırarak tüketebilirsiniz.

Fazla Miktarda Şeker İçeren Besinler (2)

Granola barlar

Ara öğünlerde, sağlıklı olduğunu düşünerek tükettiğimiz granola barlar (yulaflı ve meyveli barlar), hiç de sanıldıkları gibi değil. Granolaların bir porsiyonunda yaklaşık olarak 12 gram şeker bulunuyor. Evde sağlıklı ve düşük kalorili granola yapmak isterseniz, yulaflı ve meyveli bar tarifimize göz atmanızı öneririz.

Kaynak: Mynet


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR