Evlilikte Mutlu Olmanın Formülü | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Evlilikte Mutlu Olmanın Formülü" Gülşen ::: 30 Haz 2014

Evlilikte Mutlu Olmanın Formülü

Evliliklerde ikili ilişkilerde dikkat edecek noktalar vardır. Çünkü evlilikte tek kişilik asla değildir. İki kişinin bir araya gelip ortak noktalar bularak evliliği devam ettirmektir. Tabi ki evlilikte de formüller vardır.

Evliliğin koşturmacalar arasında eşlerin birbirinde dinlenmesi, sakinleşmesi olarak görmesi gerek. Aksi halde sadece elde edilen paralara güvenilerek boşanmalar gerçekleştiğin de sadece paranın mutluluk getirmediği ortaya çıkıyor.

“Eşler karşısındakinin mutlu olabileceği şeyleri yaparak kendi mutluluklarını da sağlayabilir. Karşımızdakini düşünmek paylaşımları da artırır. Maalesef artık pek çok çift özel günlerde bile eşinin değil kendisinin mutlu olacağı planlar yapıyor. Karşılıklı değer vermek gerekir, eşler birbirinin hassas olduğu konuları, davranışları bilmeli ve doğru iletişim yolları kullanarak bu hassasiyetlere de saygı duyarak davranmalı.”

Tartışmalar sırasında dahi konuşmalara özen göstermek gerektiği, kızgınlık anında bilinç altının daha fazla açık olduğunu bu nedenle tartışma esnasında söylenen sözlerin bu nedenle daha zor unutulduğuna da dikkat çekti.

 


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR