Evde Mum Nasıl Yapılır? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Evde Mum Nasıl Yapılır?" Gülşen ::: 19 Tem 2014

Evde Mum Nasıl Yapılır

Evde farklı hobiler edinmek isteyenler için evde mum yapabilirsiniz. Birçok farklı renklerde hatta kokulu mum yapmanız mümkündür. Bunun için gerekli malzemeleri aşağıda veriyoruz. Oldukça uygun fiyatta olacak mum yapımı şöyledir:

 

Malzemeler

  • Stearin
  • Parafin
  • Renklendirici (pastel boya veya mum boyası)
  • Saf pamuklu ip ya da mum fitili
  • Çiçek esansı

Yapılışı: Katı halde bulunan parafini bir kabın içinde kısık ateşte eritin. Bu işlemi yaparken kullandığınız kabın eski olmasına dikkat edin. İçine stearini ekleyin. Sıvı hale gelene kadar karıştırın, içine renklendirici olarak mum boyasını ilave edin. Renklendirici ile birlikte çiçek esansını da eklemeyi unutmayın. Çünkü çiçek esansı mumu yaktığınızda harika bir koku yaymasına neden olacaktır.

Bu hazırladığınız mumu cam veya seramik şişeye, hatta farklı bir tarz yaratmak isterseniz ceviz’in, portakal’ın içini boşaltarak kabuklarına da dökebilirsiniz. Ya da değişik kaplarla da farklı mum şekilleri hazırlayabilirsiniz. Mum için hazır olan sıvıyı eklemeden önce saf pamuklu ipi ya da mum fitilini dökeceğiniz kabın içine yerleştirin. Hemen elde ettiğimiz sıvıyı kabın içine dökün. Biraz oda sıcaklığında beklettikten sonra donması için buzdolabına koyun. Donma işlemi tamamlandıktan sonra  işte mumunuz hazır.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR