Evde Kolay Kaş Boyama Yöntemi | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Evde Kolay Kaş Boyama Yöntemi" Gülşen ::: 04 Haz 2014

Evde Kolay Kaş Boyama Yöntemi

Kaşlarınızın rengi çoğu zaman istediğiniz gibi olmaz ya da kaşlarınızın daha ön plana çıkmasını ve görünmesini istiyorsanız sizler için evde kolayca uygulayabileceğiniz kaş boyama yöntemi tarifiniz bulduk. Hadi bakalım hem bakımlı kadınlar ve erkeler bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Malzemeler
* Boya fırçası veya rimel
* Boya geliştirici
* Kaş boyası
* Pamuk ped
* Tonik
* Boya lekesi sökücü

* Kaşınızı boyamadan önce yüzünüzdeki makyajı ve kiri arındırmalısınız. Yüzünüzde herhangi bir kalıntı olduğunda kaş boyanız uzun ömürlü olmaz ve istediğiniz etkiyi oluşturmaz.

* Kaşlarınızın rengi saçlarınızın rengi ile uyumlu olmalıdır. Eğer saçlarınız siyah ise kaşlarınızı ya siyah ya da koyu kahve tonlarında boyamalısınız. Saçlarınız sarı ise kaşlarınızı biraz açarak hafif gölgelendirme yapmalısınız.

* Öncelikle boyayı hazırlarken boya geliştirici ve kaş boyasını aynı anda karıştırmanız çok önemli. Çünkü aynı anda karıştırılmadığında boyanın kıvamı hamur gibi olmaz. Boya karıştırıldığı anda kaşlara uygulanmalıdır. 2-3 dakika bekletilirse etkisini azaltır.

* Kaş boyanızı kaşlara sürerken iyice dairesel hareketlerle yedirin. Boya kaş diplerine iyice girmeli.* Kaşlarınızı boyadıktan 3 dakika sonra boyayı çıkarma işlemine geçilir. Pamuk ped ile fazlalık olan boya alınır. İstenen renk elde edilmediyse kaş tekrar boyanabilir.

* Kaşlarınızın fazlalığını pamuk ped ile aldıktan sonra başka bir pamuk pedi leke sökücüye biraz bandırıp tekrar temizleyin.

* Kaş boyama işleminiz bittikten sonra fazla olan tüylerinizi temizleyin ve aralarda oluşan kaş boşluklarını kaş kalemi ile doldurun.

 


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR