Evde Kalorisi Düşük Pasta Yapmanın 5 Pratik Yolu | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Evde Kalorisi Düşük Pasta Yapmanın 5 Pratik Yolu" Gülşen ::: 30 Nis 2014

Evde Kalorisi Düşük Pasta Yapmanın 5 Pratik Yolu

Mutfağa girdiğiniz zaman aslında her daim daha kalorisi düşük pastalar yapmak birinci önceliğiniz olmalıdır. Böylece pastaları tüketirken daha az kilo almış olacaksınız. Evde kalorisi düşük pasta yapmanın 5 pratik yolu ise şöyledir:

– Beyaz un ile esmer unu karıştırın. Yaptığınız pastanın kalori değeri çok değişmese de, kan şekerinizi daha dengeli yükseltir.
– Şeker yerine granül tatlandırıcı kullanın. Tatlandırıcılar, şeker tadı veren kalorisiz/düşük kalorili öğelerdir. Yaptığınız pastanın kalori değerini %40’a kadar azaltabilirler.
– Light margarin tercih edin. ‘Margarin, margarindir’ deyip geçmeyin. Pastanın kalorisini yükselten öğe aslında yağdır. Pastanızın kalorisini ciddi oranda azaltabilirsiniz.
– Kremasını light süt ile hazırlayın. Bu yolda, pastanın yağ içeriğini azaltarak kalorisinin düşük olmasına yardımcı olur.
– Çikolata yerine şekersiz çikolata veya taze meyve tercih edin. Çikolata hem şeker hem de yağ içerir. Şekersiz çikolata kullanarak veya en iyi seçim taze meyve kullanarak, hafif ve daha sağlıklı bir pasta hazırlayabilirsiniz.

kaynak:kadınlar kulubü


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR