Evde Doğal Yöntemlerle Gümüş Parlatma Nasıl Olur? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Evde Doğal Yöntemlerle Gümüş Parlatma Nasıl Olur?" Gülşen ::: 03 Nis 2014

Gümüş Parlatma Yöntemi

Özellikle yaz aylarında daha sıkça karşılaştığımız bir sorun olan gümüş takılarımızın kararması bazen fazlası ile canımızı sıkar. Vücuda temas eden gümüşler terle birlikte zamanla kararmaya başlar. Fakat üzülmenize artık gerek yok. Evde kendinizde gümüşlerinizi parlatmanız mümkündür. Hem de ucuz maliyetlerle. Ayrıca evde bulunan kaşık, gümüş süs eşyalarını da bu yöntemlerle parlatabilirsiniz.

1. Karbonat

1-2 çay kaşığı karbonatın içine macun kıvamına gelecek kadar sıcak su ekleyin. Macun kıvamındaki karbonatla yumuşak bir bez yardımıyla gümüşlerinizi ovun. Gümüşlerin üzerinde girinti çıkıntılar varsa eğer yumuşak uçlu bir fırça kullanabilirsiniz. İşiniz bittikten sonra gümüşlerinizi ılık su ile durulayıp tüy bırakmayacak bir bez ile kurulayın.

2. Diş Macunu

Kullanmanız gereken diş macunu beyaz klasik diş macunudur. Jel formatındaki macunlar işe yaramayacaktır. Yumuşak bir bezin üzerine bir miktar diş macunu alıp gümüşlerinizi ovun. Kararan bölgelerin kısa sürede parladığını göreceksiniz. İşiniz bittikten sonra gümüşlerinizi durulayıp kurulayın.

3. Ketçap

Az miktarda ketçap sürdüğünüz bez yardımıyla gümüşlerinizi parlatabilirsiniz.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR