Evcil Köpek Poodle (Kaniş) Köpeği Özellikleri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Evcil Köpek Poodle (Kaniş) Köpeği Özellikleri" Gülşen ::: 28 Mar 2014

Evcil hayvan olarak köpek beslemek istiyor ve hangi köpek konusunda kararsız kaldıysanız sizler için evcil bir köpek olan Poodle diğer bir ismi ile Kaniş köpeğinin özelliklerini sizler için araştırdık. Hem görüntüsü ile oldukça güzel hem de özellikleri olarak oldukça başarılı olan bu köpeğin özellikleri ve kökeni şöyledir:

Kaniş Köpeği Poodle Özellikleri

Temel Özellikleri
İyi huylu, çok zeki, cesur, neşeli, duyarlı, eğitilebilir.

Neler Yapar?
Bu cins Fransa’da caniche (kaniş) olarak bilinir. Bu isim canard’dan (ördek) gelmektedir. çünkü poodle geçmişte avı bataklıktan alıp getirme özelliğine sahipti. Bu yetenek ona atası barbetten geçmiştir. Cazip kişiliği, güzelliği ve zekası sayesinde kısa süre içinde insana eşlik eden köpeklerin safına katılmıştır.

İşitme duyusu ve yön bulma duyusu mükemmeldir. Söylenen sözleri öteki köpeklere kıyasla daha kolay anlayabilir. Yıkanırken ve tüyleri kırpılırken sabırlıdır. çocuklarla oynamayı sever. çok sıkı bir eğitime gelemez.

Kökeni
Kökeni hakkında çeşitli görüşler vardır. Fransa’da mı, Almanya’da mı, Danimarka’da mı, yoksa eski Piedmont’da mı geliştirildi. Nerede geliştirilmiş olursa olsun, günümüzde soyu neredeyse tükenmiş olan Fransız su köpeği ile barbet cinsinden türetilmiştir.

Kaynak: evcilkopekler


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR