Evcil Hayvan Amerikan Cocker Köpeği ve Özellikleri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Evcil Hayvan Amerikan Cocker Köpeği ve Özellikleri" Gülşen ::: 28 Mar 2014

Amerikan Cocker Köpeği ve Özellikleri

Köpek yetiştirmek isteyenler için Amerikan Cocker köpeği ve özelliklerini sizler için hazırladık. Kökeni, özellikleri ve huyunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız tüm bunları yazımızda görebileceksiniz. Sevimliliği, zekası ve akıllı hareketleir ile sizin en yakın dostunuz olacak evcil hayvan Amerikan cocker köpeği ve özellikleri şöyledir:

1880’lerde ilk İngiliz Cocker Spaniel Amerika’ya getirilmişti. Kırsal kesime uygun türün elde edilmesi çalışmaları sonunda Amerikan avcılarının isteklerine cevap veren bir tür elde edilebilmişti. Buradaki av kuşları İngiliz kuşlarından daha ufak yapılı olduklarından, köpeğin cüssesi de giderek ufaltıldı. Başka değişikliklerde bunu izledi ve sonunda İngiliz ve Amerikan Cockerleri arasındaki farklar ortaya çıkıverdi. Her iki türde ülkelerinde tescil  edilmişlerdir bugün. En genç tür, İkinci Dünya Savaşı’nda ülkesinde çok sevilen bir köpek haline gelirken bugün Spaniel’lerin en bilinen köpeğidir.

Gösteri türü olarak hazırlanan hayvanın zekası ve sportif yapısında bir değişiklik olmamıştır.

Tüylerinin belirli bir programa göre kesilip taranması, hayvanın egzersizden alıkonulmaması, idman yaptırılması, dolaştırılması.

 

Kaynak:pi-pet


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR