Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?" Gülşen ::: 13 Tem 2014

Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Ev taşımak eskiden o kadar zordu ki mutlaka bir zararla taşınma işlemi biterdi. Oysa günümüzde taşınma işleri bir nebze de olsa daha kolaylaştı. Sizde ev taşımayı düşünüyorsanız öncelikle neler yapmanız gerektiğini konusunda bilgiler şöyledir:

Cam ve porselenler ayrı bir şekilde tutulmalıdır. Çalışanlara ve malzemelere zarar vermeyecek şekilde dizilip boşluklar kağıtlarla doldurulmalıdır. Taşınma sırasında düz zeminli tabaklar 3-6 şeklinde kolilere konulmalı, tencere gibi kulplu geniş hacimli malzemeler ayrı ayrı kolilere konulup boşluklar desteklenmeli ve taşıyıcıların bu konuda uyarılması gerekmektedir. Profesyonel firmalar beyaz kağıt ve plastik getirirler. Size gazete getiren firmaları önerin ve bu iş için üretilmiş beyaz kağıt ve plastiklerden isteyin.

Kitaplarınız karton koli ile doldurulmalıdır. Standart boyutlardaki karton kolinin içi kitap doldurulacaksa yarısı kadar doldurulmalıdır. Bu sayede kolinin patlaması engellenmiş olacaktır. Kitapları arkası yukarıya bakacak şekilde dizmeniz geri alımda size zorluk çıkarmayacaktır. Oluşan boşlukları besleyicilerle desteklemeniz kitaplarınızın zarar görmesinin veya taşıma sırasında oluşabilecek kazaların önüne geçecektir.

Beyaz eşyaların taşınması için mutlaka nakliyat firmasının bunun ambalajlarını yapmasını isteyin. Siz battaniye ile ambalaj yapmaya çalışmayın. Çamaşır makineniz için emniyet kilitlerini mutlaka yanınızda bulundurun. Buzdolaplarını 100km bir mesafe ise en son buzdolabını çıkartılıp, ilk girişinin de buzdolabının yapılmasını isteyin. Buzdolabı eve girdikten 15 dakika sonra içerisine yerleşecekleri dizebilirsiniz. Çamaşır, bulaşık makinesi gibi eşyaların mutlaka iki kişi tarafından yapılmasını isteyin. Sırta alma ezikliğe, motor aksanlarında arızalara neden olmaktadır.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR