En Ünlü Makyaj Sanatçısından Makyaja Dair 10 Önemli Kural | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"En Ünlü Makyaj Sanatçısından Makyaja Dair 10 Önemli Kural" Gülşen ::: 03 Haz 2014

En Ünlü Makyaj Sanatçısından Makyaja Dair 10 Önemli Kural

Makyaj yapmak aslında göründüğü kadar kolay değildir. Birçok püf noktası vardır. Adeta bir sanat misali yapılan makyajlar güzelliğinize güzellik katarak sizi bambaşka göstermektedir. İşte bizlerde en ünlü makyaj sanatçısında aldığımız tavsiyeleri sizler için bulduk. İşte uygulamanız gereken makyaj hileleri:

1) Cilt, en önemli şey. Hiçbir makyaj size mükemmel cildi veremez. Sorunlu ciltler makyaja başlamadan önce kesinlikle peeling yapıp, ciltlerini arındırmalılar ki cilt yüzeyi düzleşsin.

2) Nemlendiricinizi fondöten fırçası ile uygulayın. Üstüne fondöten uyguladığınızda, fondötenin daha kremsi ve daha parlak bir yapısı olacaktır. Daha güzel gözükecektir.

3) Göz çevresi kremi kullanmak için belli bir yaşta olmanız gerekmez. Göz çevresine ‘ışıltı etkisi’ vermek için makyaj esnasında da uygulayabilirsiniz.

4) Cilt renginiz sarı bazlıysa, ona sıcaklık katmak için renge ihtiyacınız var demektir. Bunu da, elmacık kemiklerine, çeneye, alına ve burun kenarlarına kontür yapar gibi renk ekleyerek yapabilirsiniz.

5) Makyajda en önemli şey, karıştırmak ve uyum yaratmaktır.

6) Kirpikler göz kapağında büyümez. Takma kirpiklerinizi tam kirpik çizgisine yapıştırın. Asla daha yukarda olmamalı.

7) Pudradan nefret etseniz bile, fotoğraf çekilirken ona ihtiyacınız var. Burun etrafına ve alın bölgesine parlamayı önlemek için hafif bir kat pudra sürmelisiniz.

8) Heykelsi bir görünüm için allığı elmacık kemiklerinizin en tepesine, burundan olabildiğince uzağa uygulayın.

9) Kaliardos’un en favori ürünlerinden biri, MAC Cream Color Base in Pearl. Bu ürünü aydınlatıcı olarak göz diplerinizde, dudakları dolgun göstermek için dudak ortasında, kısaca her yerde kullanabilirsiniz.

10) Mutlaka makyaj fırçası kullanarak makyaj yapın. Farkı göreceksiniz. Fondöten ve allığı fırça ile uyguladığınızda cildiniz ile kusursuz uyuma nasıl kavuştuklarını göreceksiniz.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR