En Güzel Eyeliner / Likit Nasıl Sürülür? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"En Güzel Eyeliner / Likit Nasıl Sürülür?" Ayça ::: 02 Mar 2014

eyeliner-sürmekGöz makyajı ile yeni yeni tanışmaya başlayan kadınların sürmekte en zorlandıkları makyaj malzemelerinden birisidir eyeliner. İlk deneme  çoğunlukla başarısız olur. Ancak evde defalarca uygulandığında ve siz verdiğimiz ipuçlarını da göz önünde bulundurduğunuzda kusursuz çektiğiniz eyeliner ile hem cinslerinizi kıskandırabilirsiniz.

Öncelikle, eyeliner ile ilgili basit kurallardan bahsedelim:

– Kalem şeklindeki eyeliner’lar ile rahat çalışırsınız, ince uçlu likit eyeliner’ların sürümü daha zordur.

– Tek hamlede sürmeye çalışmayın. Kademe kademe gidin.

– Küçük çizgilerle başlayın, önce sol göze bir çizik, sonra sağ göze bir çizik atın. Sırayla gidin. Böylece simetrik olur.

– Acele etmeyin.

– Hata varsa, hafifçe ıslattığınız kulak pamuğu çubuyla fazlalığı silin.

Eyeliner’ın kullanımında göz şekillerinin rolü büyüktür.Düşük göz kapaklarınız varsa,eyeliner’ı kalın çekmeyin. Kirpik diplerine ince bir şekilde çekin. Ayrıca çektiğiniz eyeliner hemen üst kapağa yapışır, o yüzden önce bir gözü çekip kurutup, sonra diğer gözü çekin.

Yuvarlak gözleriniz varsa, onları çekik göstermek için eyeliner’ı sonuna doğru uzatın ve kalınlaştırın.

Küçük gözleriniz varsa, gözlerinizin tamamına eyeliner’ı çekmeyin. Dışa doğru yarım ya da başlangıcı çok ince olan ve giderek kalınlaşan şekilde eyeliner uygulayın.

Büyük gözleriniz varsa, çok şanslısınız! Herkes gözlerini iri ve çekici göstermek için uğraşıyor zaten. Siz istediğiniz şekli uygulayabilirsiniz!

En güzeli ve en yakışanı birkaç denemeden sonra bulabilirsiniz. Tek bir şekil ile kendinizi sınırlamayın. Çeşitli eyeliner şekillerini denedikten sonra, sizin için en uygun olanı mutlaka bulursunuz. Eyeliner, makyajınızın en karakteristik dokunuşudur, unutmayın!

eyeliner-çekmek

Pudra


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR