Düğün Öncesi Diyetle Forma Gir | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Düğün Öncesi Diyetle Forma Gir" Gülşen ::: 17 Haz 2014

Düğün Öncesi Diyetle Forma Gir

Düğünü olan gelinlerin büyük çoğunluğu kilo vermek ister. Gelinliğin içinde daha zarif görünmek istemiyorsanız sizler için düğün öncesinde diyete dair bazı bilgiler paylaşmak istedik. Umarım işinize yarar. Şimdiden hepinize kolay gelsin ve bol bol kilolar gitsin.

Uzmanların önerilerine göre, düğüne hazırlanmak için çok düşük kalorili bir  diyet uygulamayın, çünkü kilonuzu koruma şansınızı ortadan kaldırarak evlenir evlenmez fazlası ile kilolarınızı geri almanıza neden olabiliyor. Ayrıca hızlı kilo vermek için düşük kalorili bir  diyet uygulamayla daha sağlıklı ve yavaş kilo verebileceğiniz bir  diyet programı uygulamanız arasında en fazla 2 kilo olacaktır. Bu kadar fark için metabolizmanızla oynamanıza ve kıtlığa sokmanıza hiç değmiyor. Bununla beraber düşük kalorili diyetler vücut yağının değil, kas ve suyun gitmesine neden oluyor. Bu şekilde verilen kilolar da çok fazla formda göstermiyor.

Oysa vücut yağından bilinçli olarak kilo verebilirseniz 2 kg verdiğinizde 3-3,5 kilo vermiş gibi bir bölgesel incelme kazanabiliyorsunuz. Uzmanlar düğünden önce özellikle aktivite olarak yüzmeyi öneriyor. Bütün vücut eşit ölçüde çalıştırdığı için bölgesel incelmeye büyük destek oluyor. Bol bol su içmeyi de ihmal etmemek gerekiyor.  Düğün öncesi zayıflamak istiyorsanız; öncelikle mantıklı bir hedef belirlemek gerekiyor. Düğüne iki hafta kala yapacağınız  diyet sağlıklı olmak koşulu ile size 2 kilo kadar verdirebiliyor.

Almanız gereken besin öğelerini mutlaka dengeleyin. Her gün süt-yoğurt, meyve, sebze, salata, et ve ekmek ya da ekmek grubunu mutlaka tüketin. Eşinizi kilonuza ve formunuza dikkat ettiğinizi haberdar edin. Size destek olursa işiniz daha kolay olur. En çok onunla vakit geçireceğinizi düşünürsek yanınızda pasta, dondurma tüketen biriyle bu programa uymak sizi zorlar ve ayrıca kendi ailesinin yanında da ayıp olmasın diye gereksiz besin tüketimi yapmanızı engelleyebilirsiniz.

Bu dönemde stresi mümkün olduğu kadar hayatınızdan uzak tutmaya çalışın. Kafein stresinizi tetikler ayrıca selülitlerinizi de artırır. Mümkün olduğu kadar kafeinden uzak durmaya çalışın. Sizi rahatlatacak papatya, ıhlamur gibi bitki çayları tüketin. Bol bol çiğ sebze ve meyve tüketimi sağlığınız, cildiniz için gerekli olan vitamin ve mineral desteğini kazandırır, saçlarınızın ve tırnaklarınızın daha güzel görünmesini sağlar. Öğlen veya akşam öğünlerinde ekmek yerine 6 yemek kaşığı pirinç tüketebilirsiniz. “USA Rice Federation” verilerine göre; yarım fincan pirinç pişmiş olarak servis edildiğinde 103 ile 108 kalori içeriyor. Pirinç aynı zamanda sebzeler ve yağsız et proteinleri gibi sağlıklı gıdalar için iyi bir eşlikçi.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR