Doğal Selülit Maskesi Yapımı | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Doğal Selülit Maskesi Yapımı" Ayça ::: 11 Mar 2014

ender_saractan-selülit-önleyici-gıdalarSelülit birçok kadının başına gelebilecek, portakal kabuğu şeklinde görülen yağlanmalardır. Özellikle doğumun ardından daha fazla selülit oluşumu görülebilir. Selülit oluşumunu önlediği iddia edilen piyasada çok sayıda krem ve losyonlar bulunmaktadır. Fakat bunların çoğunun selülitlere olan etkisi tartışma konusu olmakla beraber barındırdığı kimyasallar nedeniyle cilde zararı dokunabilir. Bu yazımızda aktarlardan temin edebileceğiniz malzemelerle, evde kendi kendine yapabileceğiniz selülit maskesinden bahsedeceğiz.

Selülit maskesinin hazırlanışı: 2-3 tatlı kaşığı kadar susam yağına 1 ila 5 tatlı kaşığı kadar toz zencefili karıştırıp koyu bir krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.
Ardından selülitli bölgelerinize sürün.Daha sonra ise eçl ile hafif sıkı olacak şekilde sarın.30 Dakika kadar bekleyin.
Masaj yaparak biraz cildinize yedirin ve çıkartın. Bu selülit maskesini onbeş Günde bir tekrar uygulayın.
Eğer bunları bulabilirseniz daha da iyi bir selülit doğal maskesi hazırlayabilirsiniz.
Dictamelia (bir çeşit kekik), deniz yosunu, guarana (Güney Amerika’da yetişen bir bitkiden elde edilen bir tür kafein), zeytinyağı
Bu karışımın etkileri
Selüliti önler, incelmeyi sağlar. Vücuttaki yağı azaltan etkisi ile eşsiz bir karışımdır. Guarana ve deniz yosunu ekeleri lokalize yağlara karşı savaşarak “portakal kabuğu” görünümünü giderir. Cilde dirilik vererek yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlar.

Diyadinnet


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR