Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri" Ayça ::: 09 Mar 2014

Teenage girl removing eye makeupMakyaj kadınların hayatında önemli bir yere sahiptir. Gezmeye giderken, bir buluşmamız varsa veya özel günlerde makyaj yapmadan dışarı çıkmak istemeyiz. Fakat günün sonunda özenle yaptığımız bu makyajdan kurtulmanın yollarını ararız. Tek başına su, çoğu zaman makyaj temizlemede yetersiz kalır. Bu yazımızda doğal makyaj temizleme yöntemlerinden söz edeceğiz.

Kozmetik Losyonlar

Makyaj temizleyen losyonlar kozmetik ağırlıklıdır. Yüzdeki kalıntıları temizleyen losyonlar; cildiniz ile her an uyuşmayabilir. Alkol içeren tonikler; bazı bayanların cildinde alerjiye neden olur. Bu yüzden doğal çıkarma yöntemleri uygulanmalıdır.

 

Z. Yağlı Doğal Makyaj Temizleyici 

Zeytinyağı ile yapılan uygulamadır. Bir pamuğa yeteri kadar damlatılan zeytinyağı ile makyajınızı çıkarabilirsiniz. Özelliklede göz makyajının temizlenmesinde çok etkili olan bu yöntem; cildinizdeki kırışıklara da iyi gelir. Zeytinyağının yumuşatıcı, temizleyici ve kırışıklık açıcı etkisi bulunur. Göz makyajını da çıkardığı için; kirpiklerinizi besler.

 

Salatalıklı Makyaj Temizleyici Hazırlama

Salatalık ve süt ile hazırlanır. 1 adet salatalık rendelenir. Rendelenen salatalık; yarım kilo süt ile; ocağa alınır. Burada hafif bir şekilde ısıtılır. Bu işlem 10 dakika kadar devam eder. Isıtılan karışım; süzülerek bir şişeye alınır. Buzdolabında bekletilir. Hazırlanan karışım ile makyaj doğal yollardan çıkarılır. Bu karışımın kullanma süresi 4 gündür. Dört gün boyunca yüzünüzü doğal bir şekilde silebilirsiniz. Bittiğinde tekrar hazırlayabilirsiniz.

 

Makyaj Temizleme Yağı

Badem yağının etkisi yumuşaklık vermektir. Cildi makyajdan çok iyi arındıran bu yağ; zeytinyağı gibi kullanılır. Yüzünüze bol miktarda kullanmamanız önerilir. Yüzde tüylenmeye sebep vermemesi için; az miktarda pamuğa alınarak uygulanmalıdır.

 

Doğal yollardan makyaj temizleyicilerle her türlü makyajınızı silebilirsiniz. Özellikle de akmayan rimelleri temizlemek için çok idealdir. Akmayan rimeller yağlarla birlikte daha hızlı temizlenir. Böylelikle gözlerinizi hırpalamak zorunda kalmazsınız. Göz temizliği büyük bir dikkat ister. Mikrop oluşmaması ve steril ortam sağlanması nedeni ile; bitkisel yağ çıkarıcısı oldukça iyidir.

 

Makyajını doğal yollardan çıkaran insanların yüzlerinde kırışıklık daha geç oluşur. Bitkisel yağlar kırışıkları düzeltmeye yardım eder. Oluşacak olanlarının da önüne geçer. Bu yüzden doğal yollardan temizleme yapmak; hem makyajı çıkarır hem de cilde bakım yapar. Diğer makyaj temizleyiciler sadece makyaj temizlemekle kalırlar. Cilde bakım yapan makyaj çıkarıcısı kozmetik anlamda yoktur.

 

Bahsettiğimiz yağlar dışında; herhangi bir yağ kullanarak makyajınızı çıkarmamalısınız. Diğer yağlar; gözlerde kuruluk, ciltte kızarma gibi etkiler doğurabilir. Bu yüzden yumuşak dokulu yağlara yönelmekte fayda vardır.

Cilt


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR