Doğal Antibiyotikler Nelerdir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Doğal Antibiyotikler Nelerdir?" Gülşen ::: 05 Haz 2014

Doğal Antibiyotikler Nelerdir

Özellikle hastalık sırasında birçok kişi ilaçlara sarılır. Bu konuda aslında doğal yöntemlerle de kendinizi iyileştirmeniz mümkündür. Bunun dışında illaki hastalık gelmeden de bu doğal antibiyotiklerle de korunmanız mümkündür. İşte bu doğal antibiyotikler:

Sarımsak
Yoğurtların vazgeçilmezi olan ve alıştınız mı vazgeçilmez bir sos maddesi olan sarımsak, bilinen en güçlü doğal antibiyotiklerdendir.
Sarımsak, penisilin gibi tıbbi antibiyotiklerin içerisinde bulunan allicin maddesinden bolca içerir.
Sarımsak Allicin, Ajoen ve Diallyl-sülfür bileşiklerinden oluşur. Bu maddelerin, tıbbi antibiyotikler kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır.
Yapmanız gereken her gün bir diş sarımsağı hap gibi yutmaktır.Küçük küçük kesip yutmak, bir diş olarak yutmaktan daha etkilidir.
Sarımsak özellikle kullak enfeksiyonu için de faydalıdır. Pediatri ve Adölesan Tıbbı arşivlerinde yeralan bilgiye göre sarımsak, kulak ağrısını kesiyor. Bu ilacı şöyle
yapmak mümkün birkaç diş sarımsak ile bir tatlı kaşığı zeytinyağını kısıt ateşte 5 dakika ısıtın, ara ara karıştırın ki yanmasınlar, ve soğuyunca, bu sıvı karışımı ağrıyan kulağa damlatın.

Bal
Bal güçlü bir antiseptik, antibiyotik ve antibakteriyerldir. Bal bilinen en güçlü doğal antibiyotiklerdendir
Ayrıca bal pekçok vitamin ve mineral içerir. Araştırmalar balın, antibiyotiğe dirençli bakteriler karşısındaki antibakteriyel faaliyetini sürdürdüğünü bulguladılar.
Hergün 1 tatlı kaşığı bal yemek bağışıklığınızı güçlendirecek, hastalıklara karşı size direnç sağlayacaktır.

Çay Ağacı Yağı
Çay ağacı yağı geniş spektrumlu antiseptik ve antibiyotiktir.
Deri enfeksiyonları için en iyi tropikal ilaçlardandır hatta, İkinci Dünya Savaşı sırasında askerler tarafından dezenfektan olarak kullanılmıştır.
Kullanım şekli: Günde bir defa bir çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak içilir.
Cilt Enfeksiyonları için günde 2-3 kez Çay Ağacı Yağı uygulamanız tavsiye edilir.

Elma Sirkesi
Doğal elma sirkesi, A,C, E gibi vitaminlerden, kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerden içeren eşi bulunmayacak kadar faydalı bir gıdadır.
Çalışmalar elma sirkesinin dkan basıncını düşürmede, bazı kanser türlerini önlemede, kilo vermede gibi pek çok alanda etkili olduğunu göstermiştir.
Elma sirkesinin antiseptik özelliği ile harici mikroplarla, antibiyotik özelliği ile de vücut için enfeksiyonlarla savaştığı araştırmacılarca bildirilmiştir.
Bu doğal antibiyotiği salata ve yemeklerimizde çeşni ve aroma sağlamak için kullanabilirsiniz.
Ayrıca her sabah aç karnına1 tatlı kaşığı elma sirmesi, 1 tatlı kaşığı bal 1 bardak ılık su karışımını içmek kısa sürede yağlarınızın yakımını böylece kilo vermenizi sağlar.

Kekik Yağı
Kekik yağı elenoik asit içerir,antibiyotik ve antiviraldir.
Sarımsakta olduğu gibi, antibiyotiğe dirençli enfeksiyonların tedavisinde kullanılan
alternatif tıp mamülüdür. Suyla karıştırılmış kekik yağı ile gargara yapmak boğaz ağrılarını giderir, hap şeklinde almak ise bağışıklığı güçlendirip, enfeksiyonlardan
kurtulmanızı sağlar.Bronşit, nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarında, diş eti iltihapların da kullanılabilir. Yara ve yanıklarda antiseptik olarak kullanılır.
Kullanım şekli: Haricen; cildinize masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Ayrıca bir çay bardağı suya 1-2 damla damlatılarak gargara yapılır.

Yeşilçay
Yeşilçayın pek çok faydası vardır fakat doğal antibiyotik özelliği en mühimidir.
Northwestern Üniversitesi ‘nde yapılan araştırmalarda, yeşil çayın içerisinde bulunan bazı bileşiklerin antibiyotik özellik gösterdiği belirtildi.
Yeşil çay, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyonlara karşı vücudun savunma sistemini destekliyor, ve kısa sürede hastalıklardan kurtulmanızı sağlıyor.
Günde birkaç fincan içmek bile sağlığınıza büyük yarar getirecektir.

Probiyotikler
Yararlı bakteriler vücudumuzun güçlü savunumu, güçlü bağışıklık demektir. Tıbbi antibiyotikler bağırsaklardaki yararlı ve zararlı antibiyotikleri öldürürler.
Faydalı bakteriler öldüğünde ishal, kabızlık gibi mide ve bağırsak sorunları ortaya çıkıyor, bunların kısa sürede düzelmesini sağlamak amacıyla probiyotikler kullanılmalıdır.
Probiyotikler floranın normale dönmesini ve bağışıklığın tekrar kazanılmasını sağlıyor.
Probiyotik içeren yoğurtlar işinizi görecektir.

kaynak : kadınlar kulubü


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR