Diyet Baklava Şişmanlatır mı? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Diyet Baklava Şişmanlatır mı?" Gülşen ::: 18 Haz 2014

Diyet Baklava Şişmanlatır mı

Baklava bizim milli tatlımızdır. Çok severiz. Hemen hemen birçok kişi baklavaya hayır demez sanırım. Fakat baklava yerken de her zaman korkarız. Bunun içinde diyet baklavalar yapılıyor. Peki diyet baklava şişmanlatıyor mu?

Bir ürünün diyet olabilmesi için enerjisinin yüzde 25 oranında azaltılmış olması gerekir. Diyet baklavaların kimilerinde enerji oranı yüzde 33’e kadar azaltılmış, şeker oranı sıfırlanmıştır. Şekersiz üretildiklerinden şeker hastaları tarafından rahatlıkla yenebilir.

Normal baklava yaklaşık 450 kilokalori iken diyet baklavalar 320 kilokaloridir. Baklava yapımında yapay tatlandırıcı olarak ‘Acesulfame’ ve ‘Aspartam’ maddeleri kullanılabilir. Bu yapay tatlandırıcıların kalori değerleri 0’dır.

Öte yandan diyet baklava içinde şeker dışında bulundurduğu diğer malzemelerin kalorisi nedeniyle çok hafif bir gıda değildir. Bu nedenle kilo vermek isteyenlerin bu ürünleri günlük kalori hesabına katarak, dikkatli tüketmeleri gerekir.

Diyet yapan kişiler ve diyabet hastalarının tükettiği baklavanın porsiyonu küçük olmalı. Piyasada diyet adı altında satılan baklavaların enerjileri yeteri kadar azaltılmamış olabilir. Bunun için diyet baklava güvenilir bir yerden satın alınmalı.

Uzman tv


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR