Depresyon Unutkanlık Yapar Mı? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Depresyon Unutkanlık Yapar Mı?" Gülşen ::: 21 May 2014

Depresyon Unutkanlık Yapar Mı

Depresyon unutkanlığa yol açar mı, depresyona yakalanan kişi unutkan olur? İşte bütün bu soruların cevabını sizler için araştırdık. Unutkanlık problemi çoğu zaman her birimizin yaşadığı ve seyrek yaşandığı zaman çok önemli olmayan bir durum olmakta, lakin unutkanlıktan dolayı yaşam kalitemiz bozulmaya başlamış ise işte o vakit unutkanlık ciddiye alınmalıdır. Unutkanlığın meydana gelmesinde pek çok sağlık sorununun etkisi olabiliyor. Bunların arasında depresyonda yer almaktadır.

Depresyon hastalarında unutkanlık sık görülür bir belirtidir. Depresyona bağlı demans olarak isimlendirilen bu sorunla beraber aynı zamanda keyifsizlik, iştahsızlık, umutsuzluk, moral bozukluğu, dikkat eksikliği ve halsiz kalma gibi şikayetlerde kendini göstermektedir.

 

Depresyona bağlı unutkanlık yaşayıp yaşamadığınızı ancak bir uzman kontrolü ve muayenesi sayesinde anlayabilirsiniz. Pek çok kişi “acaba bende de demans var” diye düşünmeye başlar, fakat bunun kesin teşhisi uzmanlar tarafından yapılabilir. Çünkü yaşanan unutkanlığın sebebi fiziksel de olabilir, vitamin eksikliğinde kaynaklı da. Kısacası unutkanlığın pek çok değişik sebebi bulunur.

kaynak :sağlık siteniz

 


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR