Çocuklar Tv İzlerken Aman Dikkat! | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Çocuklar Tv İzlerken Aman Dikkat!" Gülşen ::: 23 Haz 2014

Çocuklar Tv İzlerken Aman Dikkat

Yaz tatilinde iken birçok çocuk ve genç aktivite ya da oyun oynamaktan ziyade evde tv izlemekle vakit geçirmektedir. Eskisi gibi artık çocuklar sokakta oynamak yerine tv izleyince de bazı olumsuz davranışlar onları etkilemektedir.

Şiddet görüntülerinin çocuk ve gençlerin kişiliklerinde ileride büyük zararlar verebileceğinin altını çizen Dr. Atasoy “Çocuklarda olaylar ya da konu her neyse duygusal katılım üst düzeyde gerçekleşir. Çocuklarınızla izlediğiniz şiddeti sergileyen programlarla onlara bir yandan şiddeti özendirmiş oluyorsunuz” uyarısında bulundu.

Araştırmalara göre aynı şiddet olayının TV’de tekrar tekrar gösterilmesinin çocuk ve genç bireylerde erişkinlere göre daha fazla iz bıraktığını söyleyen Dr. Atasoy “Bu yaş grubu şiddetten iki şekilde etkileniyor. İlki; şiddet görüntüleri izlendiğinde mağdurun çektiği acıyı yoğun bir şekilde hissederler, bu da kişiye mağdurunki kadar olmasa bile acı ve ızdırap verir. İkincisi ise; şiddeti sergileyen kişinin yarattığı duyguyu benimsemek ve bundan keyif almaktır ” dedi.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR