Cildimizi Neyle, Hangi Ürünle Temizlemeliyiz? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Cildimizi Neyle, Hangi Ürünle Temizlemeliyiz?" Gülşen ::: 11 Haz 2014

Cildimizi Neyle, Hangi Ürünle Temizlemeliyiz

Cilt doktorlarına sorulan ve güzellik uzmanlarından bilgi alınan konu cilt bakımıdır. Bayanların yanı sıra artık erkeklerde cilt bakımı konusunda dikkatli olmaktadır. Çünkü ister istemez cildimiz bazı nedenlerden dolayı sıkıntılar görülmektedir.

Gündelik hayatta sıklıkla ellerin temizliği için kullanılan kalıp ya da sıvı sabunların ph değeri yüksektir. Ayrıca bu sabunlar boya maddesi ve yüksek konsantrasyonda esans içerebildiği için yüz temizliğinde tercih edilmemelidir. Çünkü bu tür sabunlar hassas olan yüz derisini kurutur. Ancak yüz için özel olarak üretilmiş nemlendirici içeren ve PH’ları yüz derisinin  yapısına uygun olarak ayarlanan sabunlar kullanılabilir. Bu noktada en doğrusu cildi çok kuru ve hassas olan kişilerin temizleyici losyonlar ile yağlı cilde sahip olanların ise daha kurutucu olan temizleme jelleri ile yüzlerini yıkamalarıdır. 
Temizleme ürünü kullandıktan sonra hala ciltte kalan kir artıkları olabilir. Bunları uzaklaştırmak için tonik kullanılarak temizleme işlemi bitirilmelidir. Bunun için tonik makyaj pedi ya da pamuk üzerine birkaç damla damlatılmalı; uygulama yine yüzün alt kısmından başlanarak yumuşak hareketlerle yukarıya doğru tüm yüze olmalıdır. Bu şekilde uygulanan tonik aynı zamanda cilde berraklık ve yumuşaklık kazandırır; gözenekleri sıkılaştırır.  Burada da dikkat edilmesi gereken nokta her cilde her toniğin uygun olmadığıdır. Örneğin alkol bazlı tonikler kuru ciltler için uygun değilken; içerisinde salisilik asit barındıran tonikler yağlı ciltler için mükemmel bir dengeleyici olabilir. 

Kaynak :elele


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR