Çabuk Acıkmamanın Formülleri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Çabuk Acıkmamanın Formülleri" Gülşen ::: 10 Haz 2014

Çabuk Acıkmamanın Formülleri

Diyet yaparken en çok korkulan konu çabuk acıkma konusudur. Bunun içinde acıkırım korkusu ile çok yeriz. Oysa uzmanlar çabuk acıkmamak için bazı önerileri bizler için hazırlamış.İşte çok işinize yarayacak bu öneriler şu şekildedir:

 1. Her zaman elinizin altında bir şişe su olsun. Su içmek geç acıkmanızı ve aynı zamanda zayıflamanızı sağlar.
 2. İş yerinizde veya evde öğle yemeğinden sonra 15 dakika dışarı çıkın. Gün ışığı ruh halimizin sağlık kaynağıdır. Bu durum tatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanızı sağlayacaktır.
 3. Karnınız acıktığında kendinize ‘gerçekten aç mıyım?’ sorusunu kendinize sorun. Yemeği duygularınız mı mideniz mi istiyor? Bunu ayırt etmeye çalışın.
 4. Ekmeğin tam buğday olmasını öneririm. Yulaf ve karabuğday gibi karbonhidratlar sık acıkmanın önüne geçer.
 5. Stres açlığı daha çok hissettiren psikolojik bir durumdur. Gün içinde sizi strese sokan durumlardan uzak durun veya kontrol etmeye çalışın. Egzersizler ve yürüyüşler stresle mücadele için harika etkinliklerdir.
 6. 3 öğün yerine 6 öğün beslenin ara öğünlerde açlığınızı bastıracak kadar atıştırmalık tüketin.
 7. Ara öğünlerde İştah kesen yiyecekler tüketin.
 8. Kahvaltı yapmak çok önemlidir. Yeni uyanmış metabolizma enerji ihtiyacı duyar. Uyandıktan yarım saat sonra açlık dahada bastırır. Yapılan kahvaltı metabolizmanızı hızlandırır.
 9. Kahvaltıdan 3-4 saat sonra mide sindirimi biter ve metabolizma yavaşlar. Bu da açlığı hissetmenize neden olur. Bunu yenmek için ara öğün seçeneklerinden tüketin.
 10. Devamlılık halinde 3-4 saatte yediğiniz besinler metabolizmayı canlı ve hızlı tutar. Bu da yediğiniz besinlerin hemen yakılmasını ve depolanmamasını sağlar. Böylece kilo verir, zayıflarsınız.
 11. Yemeği uzun süre ağzımızda çiğnemekte acıkmayı engelliyor. Yemeğe başladıktan 20 dakika sonra beynimize doydum sinyali gider. Masada uzun süre çiğnemekle geçirilen süreler çabuk doymanızı ve acıkmamayı sağlar.

 


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR