Bronşite Ne İyi Gelir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Bronşite Ne İyi Gelir?" Gülşen ::: 08 Tem 2014

Bronşite Ne İyi Gelir

Bilhassa kışın daha çok görülen bronsit rahatsızlığı için elbette doktor kontrolü şarttır. Bunun dışında alternatif tedavi yöntemleri vardır. Bu tedavilerde ek olarak kullanıldığı takdirde fayda görmeniz mümkündür.İbrahim Saraçoğlu bronşit için faydalı karışımı sunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu bronşit hastalığı ve bu hastalığa bağlı olarak meydana gelen şikayetlerde yulaf bitkisinin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Yulafın içeriğindeki en önemli madde ise scopoletin bileşenin hastalıklar üzerinde önemli rol oynamasıdır. Scopoletin bileşeni bakteri yok edici, antiseptik, inflamasyona karşı, astıma karşı, bronş rahatlatıcı, bronş gevşetici, bronş açıcı ve kanser yok edici özelliklere sahiptir. Scopoletin’in bütün bu özelliklerine sahip olmasını sağlayan ve etkisini arttıran en az beş tane daha yardımcı etken maddesi bulunmaktadır.

Yulafın içeriğinde proline ve pyridoxine maddeleri de astım ve bronşite karşı etkili olabilmektedirler. Scopoletin bileşeni havuçta, dolmalık biberde hem de kerevizde yeterli miktarda bulunmaktadır. Ancak, yulaf samanındaki kadar sağlıklı ve ekili değillerdir. Bunun sebebi ise yulaf samanında bulunan işlev artırıcı maddelerin daha fazla olmasıdır. Bu işlev arttırıcı maddeler havuçta, kerevizde ve yeşil dolmalık biberde bulunmadığı için yulaf kadar etkili olamamaktadırlar. Bu yüzden bitkilerdeki diğer etken maddeler ve yardımcı besinlerde oldukça önem kazanmaktadır.

Kürün Hazırlanışı

Bir tutam yulaf samanı bu yaklaşım olarak 5 gram olmalıdır kaynamakta olan bir litre suya içerisine atılmalıdır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kadar kaynatılmalıdır. Kaynadıktan sonra ateşten alınarak soğutmaya bırakılır, Soğuduktan sonra süzülerek içilir. Bu çaydan 3 hafta boyunca en az iki çay bardağı içilmelidir. 3 haftanın sonunda eğer hastalıklar son bulmaz ise bir kaç gün daha içilmeye devam edilir. Her defasında yulaf samanı suyunu taze hazırlamak gerekmektedir. Hazırladığınız çayı günlük yapmanız tavsiye edilir. Kesinlikle 10 saatten fazla beklemiş yulaf samanı suyunu haricen veya dahilen kullanmayınız. Bu sayede bronşit hastalığı tamamen geçmiş olacaktır.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR