Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?" Gülşen ::: 06 Haz 2014

Beyaz eşya alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Kullanım kolaylığına göre mi, dekorasyona uyumlu olacak şekilde mi yoksa en yeni çıkan modellere göre mi ya da bütçemize göre mi buna karar vermek gerekir. İşte beyaz eşya alırken nelere dikkat etmemiz gereken noktalar:

Ürün ile ilgili beklentilerinizi belirleyin

Ürün ile ilgili bilgileri tanıtıcı broşür, arkadaş tavsiyesi veya başka bir yolla bilgi sahibi olmuş olabilirsiniz ancak bu ürün acaba sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ürün mü? Örneğin almayı düşündüğünüz bulaşık makinesi sizin istediğiniz ekonomik yıkama programına sahip mi? Alacağınız ürünleri mutlaka bu gözle değerlendirin.

Beyaz eşyanızı koyacağınız yeri belirleyin ve bu ölçülere uygun olanlarını seçin.

Ürünü aldıktan sonra sorun yaşamamak için öncelikle bu ürün için ne kadar yerinizi var bunu ölçün ve sonrasında bu ölçülere uyun ürünü tercih edin.

Teknik servis ağını kontrol edin

Tercih ettiğiniz markanın teknik servis desteğini mutlaka etrafınızdakilere sorun ve gerekli araştırmayı yapın. Ürün tam istediğiniz gibi olabilir ama unutmayın bugünün yarını da var.

Ürünün üzerindeki etiketi kontrol edin

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde etiket olup olmadığını kontrol edin. Satın aldığınız ürünlerin üzerinde TSE ve CE olması büyük önem taşır. Ayrıca ürünün içerisinde kullanma kılavuzunu kontrol edin. Etiket ve kılavuz bulunmayan ürünleri satın almayın.

Garanti belgesini muhakkak imzalatın

Aldığınız ürünün defosunun olup olmadığını ve çalışıyor çalışır durumda olduğunu kontrol edin. Ayrıca, ürünün garanti belgesini tarihini kontrol ederek imzalattırın ve muhakkak saklayın. Ürünün çalışmaması ya da herhangi bir arıza durumunda teknik servis imkanlarından yararlanabilmeniz için geçerli bir garanti belgenizin olması gerekir.

Güzelliği mi daha önemli işlevselliği mi?

Aldığınız beyaz eşyayı evinize sadece dekoratif amaçlı almıyorsanız, bu nedenle ürünün işlevselliği güzelliğinden daha ön planda olmalıdır. Örneğin çamaşır makinesi alırken dış görünümü tam sizin istediğiniz gibi ama yıkama performansı C sınıfı olan bir makine sizin için yeterli midir, yoksa önceliğiniz makineniniz A sınıfı yıkama performansına sahip olması mı? Tabii ki ürünün şıklığı ve evinize uyumu çok önemlidir ancak ürünü satın alırken kalitesini de sorgulamanız gerekir.

Tüm beyaz eşyalarınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle…

Kaynak: hurriyet aile

I


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR