Bebeklerde Egzema | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Bebeklerde Egzema" Gülşen ::: 10 May 2014

Bebeklerin birçoğunda egzemaya rastlanır. Bu yeni doğan bebeklerde de olduğu gibi sonradan da oluşabilir. Bunun içinde öncelikle anne ve babaların bu konuda dikkatli olmaları şarttır. Daha sonra elbette uzman görüşü çok önemlidir. Daha sonra ise dikkat etmeleri gerekenler sizleri aşağıda anlatılmaktadır.

Bebeklerde Egzema

Burada bebeğin bakımı çok önemlidir.Yıkama ürünlerinin tamamen doğal, cildi kurutmayan ürünler tercih edilmelidir. Banyo da bebek uzun süre kalmamalıdır. Çünkü; ne kadar çok banyo da kalırsa, vücut kuruluğu o oranda artmaktadır. Bebeğinizin kıyafetlerini bebekler için uygun ürünlerle yıkamalı, iki kere durulama yapıp ütülemelisiniz ki alerjene neden olan bakteriler ortadan kalksın. Muhahkak bebeğinizi doktora götürmeli, doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde ilaç ya da merhemlerinizi kullanmalısınız. Bebeğin yediği mamalara da dikkat etmek gerekiyor. Mümkün olduğunca tetikleyen yiyeceklerden bebek uzak durmalıdır. Hatta, anne bebeği emziriyorsa anneninde uygun bir diyet yapması gerekir ki, sütten bebeğe geçip etkilemesin.

Egzamayla mücadele zor, iyi bakım gerektiren bir süreçtir. Kaşıntılar bebeğin gece uykularının bölünmesi , huzursuz olmasına etkendir. Banyodan sonra muhakak bebeğinizin vücudunu nemlendirmelisiniz. Kuru bir egzamalı cilt, sürekli kaşınacağı için bebeğiniz huzursuz olacaktır. İki yaşının altındaki bebeklerde doktorlar kortizonsuz kremler verilemiyor. Ama aynı zamanda bu kremleri doğru oranda kullanmak gerekiyor. Egzama, bebek büyüdükçe kendini aza indirgeyecektir. Annenin bakımı ve dikkatiyle, bebek bu süreci rahat atlatacaktır.

Kaynak bilgiustam


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR