Başbakan Erdoğan’ın Sesini İyileştiren Mucize İksir | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Başbakan Erdoğan’ın Sesini İyileştiren Mucize İksir" Gülşen ::: 02 Nis 2014

Başbakan Erdoğan Sesini İyileştiren Bitkisel İçecekler

Seçim öncesinden Van mitingine sesi kısık olarak çıkan Başbakan Erdoğan’ın sesi oldukça kötüydü. Birçok uzman bu konuda Erdoğan’ı uyarmıştı. Bir gün dinlenen Başbakan Erdoğan’ın sesi ertesi günün ardından hızlıca eski haline döndüğünü gördük. Peki bu kadar çabuk sürede iyileşen Başbakan hangi mucize iksiri kullandığı merak ediyor musunuz? Başbakanın kullandığı mucize iksirler işte şöyle:

BİRÇOK YÖNTEM
Erdoğan’ın miting döneminde sesi kısılmadan önce sürekli turp-bal karışımının 24 saat bekletilmesi sonrası elde edilen sıvıyı içtiği, 27 Mart’ta sesi kısıldıktan sonra da bu karışım ile birlikte çok sayıda tavsiye bitki karışımını da kullandığı belirtildi.
Erdoğan’a iletilen karışımlardan biri de süt ve kereviz karışımı oldu. Tercih olarak koyun sütünün kullanıldığı karışımda 4 bardak koyun sütüne; 1 tatlı kaşığı dövülmüş kereviz tohumu eklenerek kaynatılıyor. Günde 3 kere, birer çay bardağı içiliyor. Bunun yanında gelen yöntemler arasında 1 çay bardağı yeni sıkılmış limonsuyu; 1 çorba kaşığı süzme bal ve 1 çay bardağı suyun karıştırılarak gargara yapılması yöntemi de yer aldı.
2 SAATTE BİR EKİNEZYA
Erdoğan’a ayrıca sığırkuyruğu, adaçayı, kekik ile sıcak kompres yaparak boğaz çevresine uygulama, yarım bardak ılık suyun içine birkaç damla mür, adaçayı veya çay ağacı tentürü damlatıp ve bununla günde üç ila altı kez gargara yapma, iki saatte bir, ekinezya, sığırkuyruğu, kedi nanesi, ökdürük otu ve kekik karışımından hazırlanan çaydan içme tavsiyelerinde de bulunuldu. Erdoğan’a bal, karabiber, zencefil ve limon karışımının da en fazla tavsiye edilen karışımlar arasında yer aldığı ifade edildi.

 

TAKVİM


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR