Ballı Maske Tarifleri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Ballı Maske Tarifleri" Gülşen ::: 29 Mar 2014

Ballı Maske Tarifleri

Evde artık güzelleşmek çok kolay. bütün kimyasal ürünleri bir yana atıp bu güzel ballı maske tariflerini deneyerek güzelleşmeniz mümkündür. Pürüzsüz ve bebek cildi gibi güzel bir yüze sahip olmak için düzenli şekilde ballı maskeleri deneyebilirsiniz. Sıkılaştırmak, gerginleştirmek ve gençleştirme istediğiniz cildiniz için ballı maske tarifler şunlardır:

Cildi gençleştiren ve besleyen maske

Hazırlanışı: 2 çorba kaşığı bal ile 2 çorba kaşığı pirinç ununu karıştırın. Ayrı bir yerde kar haline çırpılmış yumurta akını ilave edip karıştırın. Maskeyi göz çevresi hariç tüm yüz ve boynunuza sürüp 10 dakika bekletin. Ilık suyla durulayıp kurulayın.

 

Kuru ciltlere karşı yüz maskesi

Malzemeler:
1 adet avokado
1 tatlı kaşığı çiçek balı
1 dilim portakal
3 damla gül yağı

Hazırlanışı: Olgun avokadonun içini bir kaba çıkartın. İçine bal ekleyin. Portakalın suyunu sıkın, en son gül yağını da ekleyin ve iyice karıştırın. Temiz cildinize sürün ve 10 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Gerginleştiren bal maskesi

Malzemeler:
1 çay kaşığı bal
1 yumurta
3 damla elma sirkesi
1 damla lavanta yağı

Hazırlanışı: Yumurtayı bir kasede çırpın ve içine 1 çay kaşığı balı ekleyin. Sonra elma sirkesini ilave edip 1 damla lavanta yağını ekleyin. Elde ettiğiniz bal maskesini cilt ve boyun bölgenize sürebilirsiniz. Cildinizde 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Kaynak: Mahmure.com


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR