Ağrı Kesici Adeti Geciktirir mi? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Ağrı Kesici Adeti Geciktirir mi?" Gülşen ::: 20 May 2014

Bayanların genellikle her ay rahimden dışarı atılan kan ile beraber adına adet, regl adı verilen durum görülmektedir. Bu tamamen bayanlara özgü olan ve onun fizyolojik yapısı ile alakalı bir durumdur. Ergenlikle başlar.Peki bu dönemlerde ağrı kesici kullanmak adeti geciktirir mi?

Ağrı kesici ilaç kullanmak adeti geciktirmez. Aksine, adet dönemi ağrılı ve sancılı geçenlere adet olmadan 2-3 gün öncesinde ağrı kesici ilaç kullanmaya başlamaları tavsiye edilir. Böylece kullanılan ağrı kesici ilaçlar adet belirtilerini de hafifletecek ve sancıları dindirerek adetin daha hafif şikayetlerle atlatılmasına yardımcı olacaktır.

Ağrı Kesici Adeti Geciktirir mi


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Bengi Su diyor ki; 23 Mayıs 2014 - 13:45

Merhaba. Hemen ağrı kesicilere yöneliyor bizim insanlarımız. Neremiz ağrısa hemen dolaptan bir ağrı kesici çıkartıp içiyoruz. Ben size Adet Sancıları için Çay önereceğim.
Ben Dr.Ümit Aktaş’ın İLAÇSIZ YAŞAM Kitabını aldım orada bayağı güzel tarifler var. Herşeye iyi gelen tarifler bunlar.Bitkisel tarifler…
* 1 tatlı kaşığı ahududu yaprağı
* 250 cc kaynar su
Ahududu yaprakları bir bardağa veya bir demliğe konularak üzerien kaynar su eklenir.Kapağı kapatılarak 5 dk. Kadar demlenmesi beklenir

CEVAPLA
Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR