20 dk Selülitlerden Kurtulun | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"20 dk Selülitlerden Kurtulun" Gülşen ::: 23 May 2014

20 dk Selülitlerden Kurtulun

Yaz aylarında selülitler devamlı gündeme gelmektedir. Özellikle bayanlarımızın kabusu olan selülitler artık sıkıntı olmaktan çıkmaktadır. Faklı tedavi yöntemlerinden olan sklerosellüloterapi ile 20 dk selülite veda edeceksiniz.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Cafer Abbasoğlu, bu sorunla başa çıkmanın en bilinçli ve zahmetsiz tedavi yönteminin ‘sklerosellüloterapi’ olduğu söyledi ve yöntemin detaylarını aktardı.

Sklerosellüloterapi yöntemi ile çirkin selülit görüntüsünün ortadan kalkacağını belirten Abbasoğlu, tedavinin sadece 20 dakika sürdüğünü belirtti.

Tedavinin içeriği

Tedavinin içeriği hakkında bilgi veren Abbasoğlu, “Tedavide öncelikle cilt yapısına göre seçilen sklerozan ile cilde göre tanımlanan hipertonik solüsyonlar karıştırılır. Daha sonra 20 dakika gibi kısa bir sürede bu karışımdan elde edilen köpük şeklindeki ilaçlar ince kılcal damar içine verilerek damarların büzüşme yapıp kapanmasını sağlar” dedi.

Birçok yöntem arasında en çok tercih edileni

Özellikle üst baldırda ve kalça çevresinde damar içinden cilt altına ve damar çeperinden çevreye dağılan bir karışımı olduğuna değinen Abbasoğlu, bu ilaçla selülit kümelerinin etkilendiğini selülit görüntüsünü büyük ölçüde yok ettiğini vurguladı. Bu tedavinin uzman hekimler tarafından tek seanslık işlem halinde yapıldığına dikkat çeken Abbasoğlu, komplikasyonsuz olması, uzun süreli diyet ve uygulamalara gerek duyulmaması gibi özellikleriyle son yıllarda selülit tedavileri arasından en çok tercih edilen tedavi olduğunu ifade etti.

Başlıca selülit oluşma nedenleri

Selülitin oluşma nedenlerini de açıklayan Dr. Abbasoğlu, yanlış beslenme, hormonal ve kalıtsal sebepler, kronik kabızlık, doğum kontrol hapı kullanımı, alkol tüketimi gibi problemlerin selülitin başlıca sebepleri olduğunu söyledi. Selülitin her yaş grubunda çıkabileceğini özellikle vurgulayan Abbasoğlu, bol su içmek, düzenli spor yapmak, alkol ve sigara kullanmamak ve düzenli beslenerek (tuz, şeker ve kafeinden uzak durulmalı bol protein tüketilmeli) selülit oluşumunun engellenebileceğini belirtti.

Kaynak: hürriyet aile


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR