Fondotenin Yok Gibi Göstermek | Hanımların Dünyası

loading...

Fondotenin Yok Gibi Göstermek

Fondotenin Yok Gibi Göstermek

Fondotenin Yok Gibi Göstermek

Makyaj yaparken genelde doğal durması için çırpınır bayanlar fakat çırpınışlar hüsranla sonuçlanır çünkü doğru fondöten seçimi yapılmaz ve yapılan makyaj oldukça  yapay durur. Bu da sizin çirkin görünmenize neden olur. Doğru formül kullanarak çok doğal yüz makyajına sahip olabilirsiniz. Fondötenin çok doğal durmasını istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelere uymanız gerekiyor.

*Peeling İle Cildinizi Fondötene Hazırlayın Fondöten kalitesi ne kadar iyi olursa olsun gereken bakımı yapmıyorsanız fondöten size pek fayda sağlamaz. Peeling cilde uygulanmadığında cilt solgun ve bakımsız görünecektir bunun önüne geçmek için peeling, cilt nemlendirme, primer uygulanması şarttır. Kusursuz ve doğal bir makyaj için bu hazırlıklar yapılmalıdır.

*Fondöten Uygulanırken Doğru Araçlar Kullanın Genelde bayanlar fondöteni cilde uygularken parmaklarını kullanır fakat bu sürme şekli yanlıştır. Sentetik bir fondöten fırçasıyla estetik, doğal bir cilt makyajına sahip olabilirsiniz. Keza makyaj süngeri de ten makyajı için tercih edilen araçlardandır.. Makyajın doğal görünüme kavuşması için bu adım oldukça  önemli.

*Fondötenin Ciltte Kalıp Gibi Kalmasını Engelleyin Doğal cilt makyajı için son adım olan “dağıtma” iyi ve doğru yapıldığı sürece mükemmel güzelliğe kavuşabileceksiniz.. Fondöteni cilde özenle uyguladıktan sonra fırça veya sünger ile iyice dağıtmalısınız. Fondötenden sonra kapatıcı, kontur ürünü ve aydınlatıcıyı cildinize özenle uygulayın.  Bu esnada da sünger sizin en yakın dostunuz olacaktır.. Sünger yardımıyla aydınlatıcıyı ve üzerine sürdüğünüz diğer ürünleri de iyice dağıtın. Son olarak en önemli rötuşu gerçekleştirin bu da süngerin hafif şekilde ıslatılarak yüzünüze uygulanmasıdır. Böylelikle aşırı duran tonu almış olursunuz. İşte doğal fondöten makyajınız hazır…

Doğal fondöten makyajı herkes için güzel kabul edilir fakat genelde bayanlar yanlış uygulamalarla hataya düşer. Bu kullanım göstergesinden sonra doğal fondöten makyajı çok kolay…

Fondotenin Yok Gibi Göstermek

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb