Fito Krem Kullananlar Mutlaka Okumalı | Hanımların Dünyası

loading...

Fito Krem Kullananlar Mutlaka Okumalı

Fito Krem Kullananlar Mutlaka Okumalı

Fito Krem Kullananlar Mutlaka Okumalı

Etken madde olarak Triticum Vulgare sulu ekstresi ve etilenglikol monofenil eter içeren bir kremdir. İlaç içeriklerine meraklı olan ben bunları araştırdım efendim Triticum Vulgare buğday ektresi oluyor ve en önemli özelliği nemlendirici özelliğiyle cildi yumuşatması, beslemesidir. Ayrıca ciltte oluşan irritasyonları azaltmak için birebirdir. Antioxidandır yani hücre yenileyicidir. Etilenglikol monofenil eter ise bakterilere karşı savaşan bir maddedir. Fito krem kullananlar mutlaka okumalı nerelerde kullanılır;

fito-krem-kullananlar-mutlaka-okumali

– Varis yaraları,

– Radyodermatit yani ışına maruz kalmış cillte oluşan yanıklarda kullanılır mesela lazer epilasyon gibi işlemlerin sonrasında kullanılabilir.

– Fistüller (makat apsesi) – Uzun süre yatakta yatmaya bağlı oluşan cilt yaralarında, çatlaklarında,

– Sünnet yarasının iyileşmesinde

– Ameliyat sonrası dönemde yara iyileşmesinde

– Ekzama ve sedef gibi durumlarda

– Alerjik kaşıntılarda

– Her derecede yanıklarda

– Kapanmayan yaralarda

– Mesleki nedenlerin yol açtığı cilt rahatsızlıklarında

– Soğuk nedeniyle oluşan çatlaklarda

– Sivilcelerde

– Sinek ısırıkları –

Karın çatlaklarında kullanılır.

Fito krem kullananlar mutlaka okumalı krem  ilk tanışmam oğlumun sırtında çıkan ve oğlumun daha bir buçuk yaşındayken sırtını duvara dayayıp kaşımasına sebep olan pütürlü deri için cilt doktoruna gitmemizle oldu. Bize cildinin hassas olduğunu, alerjik olduğu için kıyafetlerini bebek deterjanıyla yıkamamı söyledi ki zaten hep bebek deterjanı ve yumuşatıcısı kullanmaktaydım. Kullandığımız şampuan ya da sabunu değiştirmemizi söyledi ve bir şampuan önerdi. Eve gidip yatarken sırtına Fito krem’i sürüp yatırdım sabah ne kaşıntı ne de o pütürlü deri kalmıştı. Fito kremi ikinci görüşüm kuaförümdeydi. Kaş ve dudak üstü kıllar alındıktan sonra hassas tenli kadınlara kullanıyorlarmış. Çok iyi geliyormuş 15 dakika içerisinde kızarıklık şişlik kalmıyormuş. Bunu aklıma yazıp kuaförden ayrılmıştım. Sonrasında da araştırmıştım ne işe yaradığını. Çünkü normalde kuaförlerde bepanthen kullanılırdı onun da iyi geldiğini fakat kıl köklerini beslediğini duymuştum. Fito’da böyle bir durum yokmuş. İki hafta önce temizlik işini abartmıştım.

Evde iki tane de bezlenen çocuk olunca sürekli onların altlarını değiştir antibakteriyel sabunla el yıka derken sağ elimin orta ve baş parmağımda yarıklar oluştu ki ızdırap veriyordu. Ufacık bir yere değdi mi acısından gözümden yaş geliyordu. Önce fito hemen aklıma gelmedi nemlendirici krem kullandım iki gün bana mısın demedi. Üçüncü gece yatarken fitoyu sürdüm küçük bir bezle sardım lastik tokayla düşmesin diye tutturdum. Sabah gerçekten büyük oranda geçmişti ve o kadar acımıyordu. Fito krem kullananlar mutlaka okumalı maceralarım içinde bir de babama verip kullandırdığım durum var.

Babam diyabet hastası ve kalp krizi sonrası bacağından damar alınarak by pass ameliyatı olmuştu. Damar alınan bacağı ve ayağı bazen kıpkırmızı olur şişer acı çeker kullandığı solüsyonlar ve iğneler var doktor onları verir ve geçer ama yine durum başladığında memleketteydik ve ertesi gün İstanbul’a dönecektik doktora da İstanbul’da giderim dedi ben de fitoyu verdim o zamana kadar kullan diye. Gerçekten faydasını gördü. Acısı azaldı. Ama sonuçta inatçı bir durum babamın bacağındaki. Tam iyileşme için tedavi şarttı. Velhasılıkelâm Fito krem kullananlar mutlaka okumalı,candır. Yanından ayırmaman gerekenlerdendir. Bir ağrı kesici bir kâğıt mendil çantanda nasıl bulunuyorsa Fito krem de bunu hak etmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb